Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz
Daniel Bloom27 Lipiec 2007, 18:42


DANIEL BLOOM (właściwie Daniel Borcuch - urodzony 21 grudnia 1971 rok w Kwidzynie) - polski muzyk, wokalista, producent muzyczny, multiinstrumentalista, kompozytor muzyki elektronicznej i filmowej. Brat reżysera filmowego Jacka Borcucha.

Skończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Na studia wybrał się na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ukończył archeologię. Pierwsze muzyczne kroki stawiał jako perkusista w punkowych zespołach pierwszej połowy lat osiemdziesiątych ("Iridium" oraz "Replay"). Na studiach założył zespół w stylistyce New Romantic - "The We", będąc wokalistą i klawiszowcem.

Kolejnym przedsięwzięciem był projekt pt. "Bloom", z którym wystartowali w 1994 roku do eliminacji na Mokotowską Jesień w Warszawie, ale niestety nie dostali się do finałów (zwycięzcą wówczas został zespół "Myslovitz"). Po pewnym czasie swoją działalność muzyczną skierował na tory elektroniki, fascynując się rockiem elektronicznym lat 70-tych (m.in. Klaus Schulze). Koncertował wtedy w toruńskich klubach, choć nie tylko. Jego koncert w Toruńskim Planetarium, został zarejestrowany i wydany na płycie pt. "Thorn" (1995 rok), był to debiut fonograficzny Daniela. Od tego czasu muzyka z tej płyty często gościła w audycji Jerzego Kordowicza, na liście przebojów muzyki elektronicznej - "Top Tlen" Programu III Polskiego Radia. Utwór "2 minuty życia Elsie" pochodzący z tej płyty został wybrany najlepszym utworem elektronicznym roku 1997. Koncertował na wielu festiwalach muzyki elektronicznej w całej Polsce.

W 1999 roku zagrał rolę Szpilberga w filmie "Kallafiorr", do którego skomponował również muzykę. Oprócz działalności w swoim zespole "Physical Love" prowadzi projekt "Paralogic" (elektroniczna muzyka eksperymentalna), kontynuuje również solową działalność jako Daniel Bloom. Za swoją kompozycję do filmu "Tulipany" został nominowany do nagrody "Orzeł".

Kompozytor w styczniu 2010 roku otrzymał za muzykę do filmu "Wszystko co kocham" główną nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni.


FILMOGRAFIA:

2009 - Wszystko co kocham
2006 - Mrok
2004 - Tulipany
1999 - Kallafiorr

Soundtracks.pl

© 2002-2022 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni