Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - A View To A Kill

14 Wrzesień 2014, 12:34


Zapraszamy do zapoznania się z czternastą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/14. A View To A Kill (1985 rok)

Piosenka tytułowa - "A View To A Kill"
Wykonanie - Duran Duran
Autorzy - John Barry i Duran Duran (muzyka i słowa)

Czternasty film o przygodach Jamesa Bonda - Zabójczy widok, to ostatni (i siódmy) film, w którym w rolę Agenta 007 wcielił się Roger Moore (miał wówczas 57 lat). Do filmu powstał największy bondowski przebój w historii. Skomponował go John Barry z zespołem Duran Duran, który również piosenkę wykonał. Utwór jako jedyny w bondowskiej historii zdobył 1 miejsce na liście Billboardu i był wielkim, międzynarodowym hitem. Na potrzeby promocji nakręcono do niego również oficjalny teledysk, którego akcja dzieje się, podobnie jak część filmu, na Wieży Eiffla w Paryżu. Na uwagę zasługuje również fantastyczna czołówka filmu, jedna z najlepszych jakie Maurice Binder przygotował przez 35 lat (!) swojej pracy przy Bondach.

John Taylor, basista grupy Duran Duran był od lat wielkim fanem Bonda. Na jednym z bankietów po premierze poprzedniego Bonda - Ośmiorniczki, sam zgłosił się do producentów i zaoferował, że jego zespół chętnie skomponuje i wykona piosenkę do kolejnego filmu. Grupa będąca wówczas na absolutnym szczycie nie musiała dwa razy prosić o angaż. Producenci zgodzili się od razu, a po latach w wywiadach wspominali, że John Taylor o Bondach wiedział wtedy więcej niż oni sami. Do gotowej piosenki John Barry przygotował orkiestrowy aranż na aż 60-osobową orkiestrę.  Świat otrzymał niezapomniany megahit.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Oficjalny teledysk do piosenki:


Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni