Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Kompletna muzyka z "Iluzji" Briana Tylera dostępna za darmo!

24 Grudzień 2013, 09:42


Kompozytor BRIAN TYLER dla wszystkich fanów muzyki filmowej przygotował na tegoroczne Święta szczególny prezent. Wczoraj na swojej stronie internetowej udostępnił do odsłuchu za darmo kompletną ścieżkę dźwiękową z tegorocznego przeboju kinowego NOW YOU SEE ME (ILUZJA).

Muzyka ta, określana przez zagranicznych recenzentów jako bardzo udany "kolaż brzmień Lalo Schifrina i Jamesa Bonda" długo czekała na pełne wydanie. Przypomnijmy, że cyfrowy album z muzyką z filmu ukazał się pierwotnie na przełomie maja i czerwca tego roku nakładem Glassnote Records i zawierał niestety piosenki z filmu, oraz zaledwie 20 minut oryginalnej muzyki Tylera (nie licząc remiksów jego muzyki stworzonych przez innych twórców). Kompozytor nie był zadowolony z wydania i nie miał wpływu na jego kształt, ale obiecywał wydanie kompletnej muzyki w późniejszym terminie. Słowa dotrzymał. Udostępniony publicznie album zawiera przeszło 81 minut muzyki zmontowanej w przystępny sposób, jednak nie chronologicznie z filmem.

Muzyka do NOW YOU SEE ME nagrana została w słynnym Abbey Road Studios w Londynie na początku kwietnia. Ścieżkę dźwiękową wykonała uznana London Philharmonic Orchestra pod batutą kompozytora. Produkcja filmu trwała dwa lata i miała muzyczne zawirowania. Najpierw z propozycją skomponowania muzyki producenci zwrócili się do grupy The Chemical Brothers, jednak nie byli zadowoleni z efektu. Pół roku później grupę zastąpił kompozytor David Sardy (Ghost Rider 2: Spirit of Vengeance, Zombieland, End of Watch). Praca Sardy'ego również nie uzyskała akceptacji i też została odrzucona. W końcu producenci Alex Kurtzman i Roberto Orci o zilustrowanie filmu poprosili Briana Tylera, który pracował już z nimi wcześniej przy Eagle Eye, nowej wersji serialu Hawaii Five-0 i animacji Transformers: Prime.

Brian Tyler znany jest również z tradycji regularnego publikowania interesujących materiałów filmowych z sesji nagraniowych swoich projektów. Specjalny teledysk powstał też na potrzeby NOW YOU SEE ME. Materiał jak zawsze został profesjonalnie zrealizowany, a całość nakręcono tym razem w czarno-białej tonacji. Klip w reżyserii Arisa Stoulil'a prezentuje temat główny ścieżki dźwiękowej i zawiera też odwołania do tematyki filmu. W realizowanych według własnych pomysłów i własnym nakładem środków nagraniach wideo, Brian Tyler daje się poznać jako wyjątkowo sprawny multiinstrumentalista, kompozytor i pasjonat.

Wideo z sesji nagraniowej NOW YOU SEE ME w rozdzielczości Full HD możecie obejrzeć poniżej:


Album z kompletną muzyką z NOW YOU SEE ME ukazał się w formie cyfrowej 23 grudnia na stronie internetowej kompozytora - TUTAJ. W chwili obecnej nie ma informacji o wydaniu na płycie CD czy też na platformie iTunes. Poniżej przedstawiamy okładkę oraz listę utworów wydania:01. Now You See Me - 2:03
02. The Team - 2:46
03. Opus NYSM - 2:29
04. Chess Moves - 3:57
05. Spoon Bender - 2:58
06. Battle Of The Cards - 4:48
07. Revelation - 1:24
08. Breeze - 4:47
09. Times Square - 3:25
10. Strange Invitations - 1:45
11. The Show Begins - 2:53
12. Bridge Pursuit - 3:25
13. Intrigue - 2:22
14. Etienne - 3:22
15. Look Closer - 3:27
16. Something Far Bigger (Striking Back) - 2:43
17. Holograms - 3:24
18. The Mystery Of Thaddeus - 2:06
19. Strut - 1:57
20. Transparency - 5:15
21. Suspicion Rising - 4:44
22. Jellyjam - 1:51
23. Misdirection - 2:27
24. Piecing it Together - 4:18
25. Paris Epilogue And End Credits - 6:59

Czas łączny - 81:35

NOW YOU SEE ME to thriller sensacyjny w reżyserii Louisa Leterriera (Transporter, Starcie Tytanów, Niesamowity Hulk). W filmie wystąpiła plejada gwiazd - Michael Caine, Morgan Freeman, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Dave Franco i Melanie Laurent. Autorem zdjęć był operator Larry Fong (Zagubieni, 300, Watchmen). Fabuła skupiona została na akcji FBI skierowanej przeciwko grupie złodziei-iluzjonistów, którzy wykorzystywali swoje sztuczki w regularnie dokonywanych napadach na banki. Magicy - przestępcy byli tak dobrzy w swoim fachu, że cały czas o krok wyprzedzali działania agentów federalnych. Do czasu. Na ich drodze stanął Thaddeus (w tej roli Morgan Freeman) - były magik, który pracował dla FBI i specjalizował się w demaskowaniu sztuczek dawnych kolegów po fachu, co uczyniło z niego postać pogardzaną i znienawidzoną w środowisku.

Wytwórnia Lionsgate przeznaczyła na produkcję budżet w wysokości 70 milionów dolarów. Światowa premiera filmu odbyła się 31 maja. Film został ciepło przyjęty przez krytyków i bardzo dobrze poradził sobie również w kinach, czego dowodem jest blisko 360 milionów dolarów wpływów, oraz oficjalna decyzja studia o rozpoczęciu prac nad kontynuacją filmu. Brian Tyler potwierdził w niedawnym wywiadzie, że będzie autorem muzyki do sequela.

OFICJALNY DRUGI ZWIASTUN NOW YOU SEE ME:


OFICJALNY PLAKAT FILMU:
Tunerline:

Dzieki za newsa , spoko score ; )

drDigger:

Fajnie, ale bardzo chciałbym sobie tę naprawdę niezłą ścieżkę kupić i postawić na półce. To miłe, że ktoś coś dobrego daje za darmo, ale smuci mnie jednocześnie, że nie mogę tego mieć w tradycyjnej, takiej jak lubię, formie.

Adam Krysiński:

Ja też :( Wszystkiemu winien Apple!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni