Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Sinfonia Varsovia Brass

04 Maj 2017, 15:45 
Kompozytor: Różni artyści

Rok wydania: 2017
Wydawca: Warner Music Poland

Muzyka na płycie:
Sinfonia Varsovia Brass

Muzycy sekcji dętej, grający na co dzień w orkiestrze Sinfonia Varsovia, sięgnęli po repertuar kinowy, przypominając przeboje znane z ekranu. Tym razem jednak usłyszymy je w aranżacji na trąbki, puzony, *waltornię, tubę i instrumenty perkusyjne. Efekt jest fenomenalny!

Płyta Sinfonia Varsovia Brass zaskakuje dynamicznym, lekkim brzmieniem i wewnętrzną energią, która przenika słuchacza od pierwszych taktów Soul Bossa Novy Quincy`ego Jonesa aż po ostatnie nuty podniosłego dzieła Enigma Variations: Nimrod Edwarda Elgara. Zespół wybrał nie tylko klasykę muzyki filmowej (Children Of Sanchez czy temat z Rocky`ego), ale też utwory zaadaptowane przez kino (choćby Libertango Astora Piazzolli). Z pozoru niespójne muzyczne charaktery - klasyczny styl, tradycja big bandów i latynoskie rytmy - doskonale ze sobą harmonizują, rozgrzewając duszę i porywając ciało do tańca.

Podczas słuchania płyty ma się wrażenie, że muzycy nagrywając kolejne utwory świetnie się bawili, a radość ze wspólnej gry w jakiś tajemniczy sposób wpisali w wydobywane z instrumentów dźwięki. Być może takie wrażenie potęguje zdjęcie zamieszczone na wewnętrznej stronie okładki, przedstawiające kilkunastu roześmianych mężczyzn, trzymających błyszczące blaszane instrumenty. Ale właśnie tak sobie wyobrażam ich sesję nagraniową: pełną pozytywnej energii i pasji, którą chcą przekazać odbiorcom.

W swoim komentarzu Paweł Sztompke napisał: Potęga Trąbek, *Waltorni, Puzonów jest tu na pierwszym planie. Nikomu nie akompaniuje, niczego nie uzupełnia, dopowiada, koloryzuje. Jest samodzielną formacją, która swoją siłą i energią może poruszyć serca wszystkich słuchaczy, bez względu na ich muzyczne preferencje.

Słowa te potwierdzam! Wykonywane przez zespół utwory nie należą do moich ulubionych, jednak sposób ich zaaranżowania i wykonania na płycie Sinfonia Varsovia Brass sprawił, że krążek ten już kilkanaście razy kręcił się w moim odtwarzaczu, zachwycając mnie i budząc sympatię domowników i gości.

Tekst pojawił się również na stronie www.klubfilmowy.com. *aria

Recenzję napisał(a): Anna Józefiak   (Inne recenzje autora)

Lista utworów:

1. Soul Bossa Nova
2. Sing Sing Sing
3. Libertango
4. La Perla Negra
5. Children Of Sanchez
6. Tango de Buenos Aires
7-9. Three Brass Cats (Mr. Jums, Black Sam, Borage)
10. Malaguena
11. MacArthur Park
12. Rocku: Gonna Fly Now
13. Engima Variations: Nimrod

Komentarze czytelników:


Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!