Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz
Marcin Pospieszalski03 Kwiecień 2010, 18:30


MARCIN POSPIESZALSKI (urodzony 19 września 1963 roku w Częstochowie) - basista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Pochodzi ze znanej muzycznej rodziny Pospieszalskich. Na przełomie lat 60/70, w epoce The Beatles i The Roling Stones, bracia Pospieszalscy założyli zespół - ?Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława? (najmłodszy w zespole Mateusz miał 5 lat, najstarszy Janek 17-cie). Później bracia zaczęli naukę w szkole muzycznej. Marcin uczył się gry na skrzypcach, a w liceum muzycznym grał już w big bandzie na gitarze basowej. Ukończył studia w zakresie aranżacji i kompozycji na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Gra w wielu zespołach, komponuje i aranżuje muzykę do filmów fabularnych, spektakli telewizyjnych, teledysków oraz dla wielkich imprez muzycznych i widowisk, m.in. poświęconych Ojcu Świętemu (ostatnio "Victoria Częstochowska" widowisko z okazji 350-lecia obrony Jasnej Góry). Przez ostatnie 12 lat współtworzył zespół New Life Music, który odegrał dużą rolę w przebudzeniu duchowym muzyków polskich.

Grał i nagrywał z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi m.in. z Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko. Miał także okazję współpracować ze znanymi amerykańskimi muzykami jazzowymi - Randy Breckerem, Jimem Beardem, gitarzystami Deanem Brownem, Frankiem Gambale, Hiramem Bullockiem, perkusisitami Lenny White`m, Alphonso Mousonem czy Paulem Vertico.

Zespoły z którymi grał to "Tie Break",Woo-Boo-Doo" "Young Power", "Sojka - Yanina Kompania", "Armia", "2Tm2,3", "Deus Meus", "Arka Noego", a także ze swoimi braćmi (Kolędy Pospieszalskich). Odbył trasy koncertowe po Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Niemczech i Meksyku.

Jest laureatem Fryderyków za rok 1998, 1999, 2000 i 2003 w kategorii: ?producent muzyczny roku? ,nagrody za muzykę do filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1996 roku. Nominowany do nagrody "Totus" w 2004 roku za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej.

Pracował jako kompozytor i aranżer muzyki do wielu polskich filmów. Jest autorem muzyki do filmów fabularnych m.in."Demony Wojny wg. Goi" i "Słodko Gorzki" (reż. Wł.Pasikowski) i "Prawo ojca" (reż. Marek Kondrat). Jest aranżerem muzyki i współproducentem ścieżki dźwiękowej do filmu Waldemara Szarka ?Spona?. Od początku kariery stale współpracuje z Michałem Lorencem jako orkiestrator i solista.

Był producentem bestselerowych muzycznym płyt: ?Ale jestem? i "Jasnosłyszenie" A.M. Jopek, oraz takich tytułów jak: ?Kiedy przyjdzie dzień? Antoniny Krzysztoń,"Nie-cud", "Trudno nie wierzyć w nic" i "SkąDokąd" zespołu "Raz, dwa, trzy "; "Czarno na białym" i "Spoza nas" Mietka Szcześniaka, a także dużego projektu orkiestrowego ?Live In Holy City? Michała Urbaniaka .

Na rynku tzw. "muzyki chrześcijańskiej" udzielał się jako producent muzyczny płyt zespołu "Deus Meus"(Hej Jezu, Mój Jezus, Jahwe, Pieśni wielkopostne), jako współproducent płyt zespołów "New Life" i "Arka Noego" , basista zespołu "2Tm2,3" a także prowadząc warsztaty dla muzyków z zespołów uwielbienia i warsztaty muzyki liturgicznej. Wraz ze swoimi braćmi, Jankiem, Karolem i Mateuszem nagrał dwa albumy kolędowe: ?Kolędy Pospieszalskich? i "Najcieplejsze święta".


WYBRANA FILMOGRAFIA:

Filmy:

2009: Historia Kowalskich
2008: Studnia
1999: Prawo Ojca
1998: Demony wojny wg Goi
1996: Słodko gorzki
1990: Historia niemoralna
1990: Kanalia

Seriale:

2007-2008: Podróże na burzowej chmurze
2002-2005: Baśnie i bajki polskie
1997-2000: Bajki z królestwa Lajlonii dla dużych i małych
1997-2000: 14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego
1990-1991: Dom na głowiebiografię opracował Adam Krysiński, na podstawie materiałów kompozytora

Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni