Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Złote Globy 2016 rozdane!

12 Styczeń 2016, 15:16

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się 73. Gala wręczenia nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Dziennikarze wybrali najlepsze filmy i twórców roku 2016. W kategoriach filmowych triumfował obraz Alejandro Gonzaleza Inarritu - Zjawa - zdobywając trzy statuetki (najlepszy dramat, aktor i reżyser). W kategoriach muzycznych mieliśmy niespodziankę.
Nagrodę za najlepszą muzykę zdobył Ennio Morricone za ilustrację do filmu Quentina Tarantino Nienawistna ósemka. Jest to wydarzenie o tyle ciekawe, że jeszcze kilka lat temu Maestro zdecydowanie odmawiał współpracy z reżyserem. Dziś natomiast obaj panowie cieszą się z sukcesu, jaki przyniósł im film twórcy Pulp Fiction.

Pozostali nominowani w kategorii Najlepsza muzyka do filmu:
Carter Burwell - Carol
Daniel Pemberton - Steve Jobs
Alexandre Desplat - Dziewczyna z portretu
Ryuichi Sakamoto, Alva Noto - Zjawa

Najlepszą piosenką do filmu okazał się utwór Wrighting's on the wall wykonywany przez Sama Smitha. Tuż po pojawieniu się piosenki do Spectre, w sieci wybuchła fala krytyki. le oceniano wybór producentów, twierdząc, że kompozycja, a zwłaszcza jej wykonanie, nie pasuje do klimatu filmu o Jamesie Bondzie. Dziennikarze głosujący na najlepszą piosenkę filmową 2016 roku mieli jednak inne zdanie i nagrodzili Sama Smitha Złotym Globem.

Pozostali nominowani w kategorii Najlepsza piosenka do filmu:
Love me like you do - 50 twarzy Greya
One kind of love - Love & Mercy
See you again - Szybcy i wściekli 7
Simple song #3 - Młodość

Pełną listę nominowanych i nagrodzonych znajdziecie na oficjalnej stronie Złotych Globów.

(A.J.)


Miroslaw:

z tym Morricone to troche padaczka, no ale trudno.

Miroslaw:

z tym Morricone to troche padaczka, no ale trudno.

Anna Józefiak:

Mirosław, która ścieżka powinna według Ciebie zdobyć statuetkę?

Miroslaw:

Wiec tak, ogolnie to slaba nominacja... ale jak bym mial wybrac swoj typ to byla by to sciezka skomponowana przez Alva Noto, Ryûichi Sakamoto, ale jesli mial bym wytypowac sciezke z poza nominacji to dal bym Globa za sciezke do Black Mass skomponowana przez Toma Holkenborga. Morricone wygral bo to Morricone a sciezka do filmu Tarantino klepie caly czas jeden motyw. Pozdrawiam

Krystian:

"Wrightings on the wall" najlepszą piosenką??? Przecież tego wycia nie da się słuchać. Głosujący na Smitha powinni skorzystać z usług laryngologa, i to w trybie natychmiastowym. Według mnie nominację powinien dostać także Danny Elfman za ścieżkę do "Fifty Shades Of Grey. Oczywiście, pomijając fakt, że sam film, to jedna wielka kaszana.


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni