Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - You Only Live Twice

05 Wrzesień 2014, 22:43


Zapraszamy do zapoznania się z piątą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - www.fmf.fm05. You Only Live Twice (1967 rok)

Piosenka tytułowa - "You Only Live Twice"
Wykonanie - Nancy Sinatra
Autorzy - John Barry (muzyka) i Leslie Bricusse (słowa)

Do piątego filmu o przygodach Bonda - Żyje się tylko dwa razy, początkowo piosenkę skomponowaną przez Johna Barry'ego i Leslie Bricusse'a miała wykonać Julie Rogers. Nagrała go nawet z 50-osobową orkiestrą, ale wersja nie spodobała się producentom filmu. Piosenka została odrzucona, a wydano ją dopiero na początku lat 90. na rocznicowej składance muzyki z Bondów - The Best Of Bond, James Bond - 30th Anniversary Collection. Barry po odrzuceniu piosenki Rogers chciał zaangażować Arethę Franklin, ale producent Albert R. Broccoli bardzo chciał, by piosenkę zaśpiewał Frank Sinatra, z którym się przyjaźnił. Sinatra odmówił, ale zasugerował, by utwór wykonała jego córka Nancy, której utwór ?These Boots Are Made for Walking? był wówczas na 1. miejscu listy Billboardu. Broccoli nie chcąc psuć swoich relacji z Sinatrą zgodził się, by to finalnie Nancy Sinatra zaśpiewała utwór.

To jedna z najpiękniejszych ballad lat 60. i piosenek z Bondów w ogóle. Jednocześnie to jeden z najczęściej coverowanych bondowskich przebojów na przestrzeni późniejszych lat. Nowe wersje utworu nagrali i wydali m.in. Soft Cell, Coldplay, Robbie Williams, a nawet sama Shirley Bassey.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Cover piosenki w wykonaniu Shirley Bassey:


Odrzucona piosenka w wykonaniu Julie Rogers:


Cover piosenki w wykonaniu zespołu Coldplay:
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni