Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Amy Dickson gra Williamsa, Kamena i Knopflera

04 Luty 2014, 19:25

Pragniemy zwrócić Waszą uwagę na bardzo ciekawe wydawnictwo z pogranicza jazzu i muzyki filmowej. Catch Me If You Can to album młodej australijskiej saksofonistki, Amy Dickson, która sięgnęła po kompozycje Johna Williamsa, Michaela Kamena i Marka Knopflera. Na płycie znalazły się: Escapades - rozpisana na orkiestrę i saksofon altowy koncertowa aranżacja głównych tematów z soundtracku do filmu Stevena Spielberga Złap mnie jeśli potrafisz (2002) -  Koncert na saksofon Michaela Kamena z 1991 r. oraz specjalne aranżacje tematów z soundtracku Local Hero.

Na podstawie oficjalnej informacji prasowej:

Catch Me If You Can to zbiór najbardziej osobistych, ulubionych utworów Amy, które jednocześnie znakomicie eksponują możliwości saksofonu altowego.

Na płycie znajduje się Escapades Johna Williamsa na saksofon altowy i orkiestrę, Koncert na saksofon Michaela Kamena i fragmenty score'u Marka Knopflera z 1983 do filmu Local Hero (zaaranżowane na nowo przez Jessicę Wells). Nagrywając tę płytę artystka współpracowała z Melbourne Symphony Orchestra.
Lista utworów:

Escapades  
1. I. Closing In  
2. II. Reflections  
3. III. Joy Ride  

Concerto for Saxophone 
 
4. I. [First Movement]  
5. II. [Second Movement]  
6. III. [Third Movement]  

Local Hero Saxophone Concerto  
7. I. Mist Covered Mountains  
8. II. Smooching  
9. III. Boomtown  
10. IV. Going Home  

Premiera albumu miała miejsce 28 stycznia 2014 r.Amy Dickson
jest jedną z najbardziej utalentowanych i szanowanych młodych instrumentalistek klasycznych. Urodziła się w Sydney, gdzie debiutowała w wieku 16 lat. Gra bardzo wyjątkowym dźwiękiem, delikatnym, dostojnym, nasyconym, wciąż szukając lepszego brzmienia dla swojego ukochanego instrumentu-saksofonu altowego.

Powszechnie ceniona za charakterystyczne brzmienie i podziwiana za niebywałą muzykalność. Amy występowała na całym świecie, w miejscach takich jak Wigmore Hall, Royal Albert Hall i Opera w Sydney, jako solistka z wieloma orkiestrami, w tym Sydney Symphony Orchestra, Vienna Chamber Orchestra, Philharmonia Orchestra i London Philharmonic.

Amy jest głęboko zaangażowana w rozwój repertuaru saksofonowego, jednocześnie walcząc o rozpowszechnianie już istniejącego. Regularnie podejmuje współpracę z kompozytorami, wnosząc tym samym znaczący wkład w powstawanie nowych utworów na saksofon solo oraz z towarzyszeniem orkiestry i orkiestry kameralnej.

Artystka niedawno została wyróżniona tytułem MasterCard Breakthrough Artist of the Year Brit Award Classic. Trzeci album Amy Dusk & Dawn, wydany w kwietniu 2013 roku, został z zachwytem przyjęty przez krytykę i od razu znalazł na # 1 w UK Classical Chart i # 65 w UK Pop Album Chart.

Więcej informacji na http://www.amydickson.com/uk/news

Wydawcą albumu jest Sony Music.Adam Krysiński:

Local Hero megakult!!!!!!!!!


Soundtracks.pl

© 2002-2023 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni