Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Sixto Rodriguez - "Searching for a Sugar Man"

19 Luty 2013, 19:58

Głośny, nagrodzony BAFTA dla najlepszego dokumentu i jednocześnie jeden z oscarowych faworytów, film Malika Bendjelloula pt. Searching for Sugar Man już od 22 lutego 2013 r. do obejrzenia w polskich kinach (pod tytułem po prostu: Sugar Man). Od 5 lutego w sklepach dostępny jest soundtrack z tego obrazu, na który składa się czternaście kompozycji autorstwa bohatera tej porywającej opowieści, amerykańskiego barda Sixto Rodrigueza - artysty porównywanego do Boba Dylana, zapomnianego w swoim kraju, a jednocześnie uwielbianego w RPA, gdzie sprzedano więcej jego płyt niż Elvisa Presleya i Rolling Stonesów.O filmie:

Pod koniec lat 60. w jednym z barów w Detroit dwóch uznanych producentów muzycznych usłyszało nieznanego piosenkarza o wielkim talencie. Nagrali z nim album, licząc że z miejsca stanie się on gwiazdą. Jednak płyta okazała się fiaskiem: nie chciał jej kupować dosłownie nikt. Piosenkarz wkrótce zniknął bez śladu, jeśli nie liczyć plotki o jego przedziwnym samobójstwie podczas koncertu. Kilka lat później pirackie kopie tej płyty trafiły do podzielonej apartheidem Południowej Afryki. W ciągu dwóch dekad odniosły tam niewiarygodny sukces, bijąc rekordy sprzedaży, choć sam piosenkarz nigdy się o tym nie dowiedział.

Dwaj południowoafrykańscy fani postanowili odkryć, co naprawdę stało się z ich idolem i bohaterem. Śledztwo zaprowadziło ich do prawdy bardziej niezwykłej, niż wszystkie mity krążące wokół artysty znanego jako Rodriguez, artysty, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym... nikt nie słyszał.


Searching for a Sugar Man - trailer

Laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne. Uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu dokument przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza. Ten film to opowieść o jego niezwykłych losach, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki, bo właśnie muzyka jest w tym filmie najważniejsza.

[na podstawie materiałów dystrybutora]

Więcej o postaci Rodrigueza i kulisach powstawania filmu można przeczytać także tutaj.Lista utworów:

1. Sugar Man
2. Crucify Your Mind
3. Cause
4. I Wonder
5. Like Janis
6. This In Not A Song, It's An Outburst: Or, The Establishment Blues
7. Can't Get Away
8. I Think Of You
9. Inner City Blues
10. Sandrevan Lullaby - Lifestyles
11. Street Boy
12. A Most Disgusting Song
13.  I'll Slip Away
14.  Jane S. Piddy

Album z muzyką z filmu Searching for a Sugar Man ukazał się nakładem Sony Music.
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni