Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Muzyka z serialu "Janka" już na CD !

05 Wrzesień 2020, 13:27

Uznana polska wytwórnia GAD Records kontynuuje swoją serię wydawniczą perełek polskiej muzyki filmowej. Tym razem na CD ukazała się muzyka Andrzeja Korzyńskiego z serialu "Janka" z 1989 roku. To jedna z najbardziej barwnych i poruszających ścieżek dźwiękowych w twórczości tego kompozytora. Zaaranżowana z rozmachem muzyka z serialu, który wychował całe pokolenia i w Polsce, i w Niemczech, zaprezentowana zostanie w formie suit zarejestrowanych przez Orkiestrę Polskiego Radia pod batutą Jana Pruszaka.


Doskonałe kino familijne, osadzone w początkach XX wieku, wciągające w swoją fabułę i nastolatków, i dorosłych. Muzyka do "Janki" była kolejnym - po "Urwisach z Doliny Młynów" oraz "Klementynce i Klemensie" - owocem współpracy reżysera Janusza Łęskiego z kompozytorem.

Podstawą niniejszego wydawnictwa są nagrania kompletnych partytur z wszystkich trzech seriali, nagrane przez Orkiestrę Polskiego Radia pod batutą Jana Pruszaka przy okazji oryginalnych nagrań filmowych. Ułożone w nową, zwartą całość opisują muzycznie sielski, barwny wszechświat wykreowany przez Janusza Łęskiego. W szerokich, śpiewnych tematach sekcji smyczkowej pobrzmiewają co chwilę echa fascynacji twórczością Gustava Mahlera, a pomysłowo zaaranżowane momenty napięcia i niepewności przywodzą na myśl duże hollywoodzkie produkcje. Absolutny kanon w dorobku Andrzeja Korzyńskiego.

Nagrania zremasterowano z oryginalnych taśm z archiwum kompozytora. W książeczce fotosy z planu oraz krótki tekst na temat serialu i muzyki. Album kontynuuje filmową serię GAD Records, w której ukazały się m.in. "Dzięcioł" Henryka Kuźniaka i Juliusza Loranca, "Doktor Murek" Lucjana Kaszyckiego czy "Życie Kamila Kuranta" Wojciecha Głucha. W przygotowaniu kolejne tytuły.

Album w cenie 30 PLN można kupić TUTAJ - na stronie wytwórni GAD RECORDS znajdziecie również klipy do wszystkich utworów.


Feniks:

Ja najbardziej czekam na "Magnata" Jerzego Satanowskiego. Nadziei wielkiej nie mam, ale mimo wszystko...


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni