Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Muzyka z serialu "Doktor Murek" już na CD !

10 Lipiec 2020, 19:03

Uznana polska wytwórnia GAD Records kontynuuje swoją serię wydawniczą niepublikowanych perełek polskiej muzyki filmowej. Tym razem na CD ukazała się niepublikowana nigdy dotąd muzyka Lucjana Kaszyckiego z serialu "Doktor Murek" Witolda Lesiewicza z 1979 roku z Jerzym Zelnikiem w roli tytułowej.

Dwie duże orkiestrowe suity przygotowane zostały przez kompozytora na bazie oryginalnych partytur z ilustracji muzycznej do serialu, a materiał zarejestrowano przez Orkiestrę Polskiego Radia i TV w Warszawie pod batutą Jana Pruszaka...
"Doktor Murek" opowiadał o zawodowym i moralnym upadku tytułowego bohatera, a niespokojne losy niedoszłego prawnika (i wróżbity), odmalowane na szerokim tle II Rzeczpospolitej, trzymały widzów serialu w napięciu. W pamięć zapadała także muzyka Lucjana Kaszyckiego, który w momencie premiery ?Doktora Murka? miał za sobą długą karierę w świecie muzyki filmowej (naznaczoną m.in. współpracą z Wojciechem Jerzym Hasem). Był dojrzałym kompozytorem, który do serialu Lesiewicza wniósł różnorodność podążającą za zmiennym charakterem każdego z siedmiu odcinków. I doskonale to słychać w suitach przygotowanych niemal równolegle z właściwą ilustracją dźwiękową. To rozbudowane, intrygujące formy, pełne majestatycznych partii smyczkowych, ale też ciekawie wykorzystanego piana Fendera. Nagrania obu suit zremasterowano z oryginalnych taśm z archiwum Polskiego Radia. W książeczce znajdują się fotosy z planu oraz krótki tekst na temat serialu i muzyki.

Album w cenie 35 PLN można kupić TUTAJ - na stronie wytwórni GAD RECORDS znajdziecie również klipy do wszystkich utworów.

Polecamy !Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni