Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Andrzej Korzyński świętuje 80. urodziny !

02 Marzec 2020, 20:47

Andrzej Korzyński - jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, ojciec Franka Kimono i twórca wielu niezapomnianych przebojów 2 marca 2020 roku kończy 80 lat. Z tej okazji wytwórnia GAD Records przygotowała wyjątkową, przekrojową kompilację. Twórczość Andrzeja Korzyńskiego jest bardzo obszerna, jak i niezwykle różnorodna. Trudno czasami uwierzyć, że ta sama osoba pisała bogate, orkiestrowe partytury, odkrywała muzykę disco i syntezatory, komponowała przeboje dla Piotra Szczepanika i Maryli Rodowicz, a ciosy karate ćwiczyła z bratem... 

Album ?Andrzej Korzyński 80?, adekwatnie do tytułu, przynosi niemal 80 minut muzyki, która pozwala przypomnieć sobie przynajmniej część z tych kolorowych wcieleń kompozytora.

Znalazły się tutaj zarówno tematy z kultowych filmów Andrzeja Wajdy czy Andrzeja Żuławskiego (m.in. ?Szamanka? i ?Polowanie na muchy?), ponadczasowych seriali telewizyjnych (?Tajemnica Enigmy?, ?07 zgłoś się?, ?Tygrysy Europy?), jak i projekty mniej znane, unikatowe, często wcześniej niepublikowane (nagrania z sesji do filmu ?Na srebrnym globie?, serialu ?Oko proroka? czy utwór ?Japoński solfeż?, zrealizowany w latach 80. z Hanną de Quell). Całość została zestawiona w mozaikową, tętniącą życiem suitę, w której szerokie, orkiestrowe frazy zderzają się z surowymi barwami syntezatorów czy bigbitem. 

Album ?Andrzej Korzyński 80? ukaże się 13 marca. To jednocześnie początek całego cyklu działań z okazji 80. urodzin kompozytora, które GAD Records zaplanował na kolejne dwanaście miesięcy. Jeszcze tego samego dnia w sklepach pojawi się także trzypłytowy zbiór projektu Arp Life, ?Komplet 1975-78?. Zgodnie z tytułem zbiera on wszystkie zachowane nagrania tej studyjnej formacji oraz pokrewne nagrania z tego samego okresu, które (choć nie były sygnowane nazwą Arp Life) realizowane były przez tych samych muzyków - m.in. na potrzeby produkcji telewizyjnych czy wydanego przez Tonpress albumu ?Interkosmos 1978?. To w sumie 64 utwory, w tym kompletna zawartość albumów ?Jumbo Jet? i ?Z bezpieczną szybkością?. Wszystkie nagrania zremasterowano na nowo z oryginalnych taśm i wzbogacono o obszerną książeczkę ze zdjęciami i historią projektu.

Na kolejne miesiące zaplanowano m.in. winylową edycję albumu ?Andrzej Korzyński 80?, CD z orkiestrową suitą z serialu ?Janka?, ale też zaskakujący merchandise i 80 utworów, jakie pojawią się w dystrybucji cyfrowej! W marcu zostanie także uruchomiona oficjalna strona kompozytora, andrzejkorzynski.pl

Zapraszamy także na przegląd filmów z muzyką Andrzeja Korzyńskiego, które FINA organizuje w warszawskim Kinie Iluzjon w dniach 6-18 marca. Będzie można obejrzeć m.in. ?Possesion? Andrzeja Żuławskiego, ?Wielkiego Szu? czy ?Pięć kobiet na tle morza?. W ramach cyklu odbędzie się także spotkanie z Andrzejem Korzyńskim prowadzone przez Grzegorza Brzozowicza (6 marca) oraz panel dyskusyjny na temat twórczości kompozytora i inspirowany jego muzyką koncert Stefana Wesołowskiego (7 marca, w siedzibie FINA na ul. Wałbrzyskiej).Grub:

Super!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni