Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Koncert muzyki z gry ?Wiedźmin 3: Dziki Gon? — wideo już dostępne!

15 Luty 2017, 22:01

CD PROJEKT RED, twórcy serii gier o Wiedźminie, ogłaszają cyfrową premierę koncertu ?Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon?, który odbył się w ramach 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Wideo dostępne jest od dziś do nabycia w serwisie YouTube.


Gala ?Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon? uroczyście zamknęła 9. odsłonę FMF w 2016 roku. Podczas koncertu festiwalowa publiczność — zgromadzona w krakowskiej TAURON Arenie — usłyszała trzy suity: z gry ?Wiedźmin 3: Dziki Gon?, jak również z dodatków ?Serca z Kamienia? oraz ?Krew i Wino?. Całość to łącznie ponad 2 godziny niesamowitej muzyki z ostatniej przygody wiedźmina Geralta z Rivii.

[ZOBACZ ZWIASTUN]

?To prawdziwa magia móc zobaczyć, jak festiwalowa publiczność - szczelnie wypełniająca krakowską arenę - słucha na żywo muzyki, nad którą wiele lat pracowaliśmy z Mikołajem Stroińskim i Piotrem Musiałem? — powiedział Marcin Przybyłowicz, Music Director gry ?Wiedźmin 3?. ?Teraz wszyscy gracze, fani fantasy i miłośnicy muzyki, którzy nie mieli okazji być wtedy w Krakowie, mogą przeżyć niezwykłe chwile i emocje, które towarzyszyły koncertowi? — dodaje Przybyłowicz.

Wideo z koncertu można kupić tutaj. Dostępny jest również zwiastun koncertu.

Za koncertowe wykonanie utworów z gry ?Wiedźmin 3: Dziki Gon? odpowiedzialna była Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, chór Pro Musica Mundi, zespół folkmetalowy Percival Schuttenbach i soliści — sopranistka Wioletta Chodowicz, akordeonista Rafał Grząka, Robert Jaworski grający m.in. na lirze korbowej, lutni i gęślach gdańskich oraz Amir Yaghamai — mistrz perskich instrumentów ludowych. Całość poprowadził dyrektor artystyczny i założyciel AUKSO - Marek Moś. W trakcie koncertu wykonana została również specjalna aranżacja ?Kołysanki o niedoli? znanej ze zwiastuna ?Pamiętna noc?, którą zaśpiewała artystka alternatywna i laureatka Fryderyków — BRODKA.

?Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon? - reportaż z finałowego koncertu 9. FMF

Koncert ?Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon? został zorganizowany przy współpracy CD PROJEKT RED z Krakowskim Biurem Festiwalowym w ramach 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

(Informacja prasowa FMF)
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni