Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Najlepsze ścieżki dźwiękowe 2015 według redaktorów Soundtracks.pl

01 Styczeń 2016, 18:55

Witajcie w Nowym Roku 2016! Wszystkim miłośnikom filmowych brzmień życzymy kolejnych niezwykłych odkryć w świecie muzyki i obrazu. Kompozytorom - inspiracji i odwagi w realizowaniu muzycznych planów i zamierzeń. Sobie zaś na ten rok życzymy wielu wiernych Czytelników oraz determinacji i czasu, aby nasz serwis rozwijał się dynamicznie i dostarczał Wam wiedzy o najpiękniejszych ścieżkach dźwiękowych, o fascynujących spotkaniach z twórcami i o festiwalowych wydarzeniach.

Wraz z Nowym Rokiem proponujemy Wam subiektywne zestawienie najlepszych soundtracków Anno Domini 2015, wybranych przez członków naszej redakcji: Adama Krysińskiego, Piotra Sikorskiego oraz niżej podpisaną, która postara się godnie pełnić rolę redaktor naczelnej. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Anna Józefiak i redakcja Soundtracks.pl. 

Anna Józefiak: Muzyka Patricka Doyle'a do filmu Kennetha Branagha to magiczne połączenie melodii sielankowych i beztroskich z kompozycjami pełnymi żalu i zwątpienia. Sposób, w jaki kompozytor oddziałuje na widza, sprawia, że brzmienie orkiestry dociera do najgłębszych pokładów wrażliwości i wydobywa szczere i intensywne emocje - od szczęścia i radości po smutek i rozpacz. Muzyczne ilustracje napisane do poszczególnych scen są tak trafnie dobrane, że słuchanie ich w oderwaniu od obrazu przywołuje w wyobraźni konkretne barwy, dialogi i miejsca. Taki efekt mógł osiągnąć tylko kompozytor o wielkim talencie. Taki jest właśnie Patrick Doyle. A ścieżka dźwiękowa do "Kopciuszka" to dla mnie najpiękniejszy soundtrack roku 2015.

1. Patrick Doyle - Kopciuszek

2. Junkie XL - Mad Max: Na drodze gniewu

3. Harry Gregson-Williams - Marsjanin

4. Daniel Pemberton - Steve Jobs

5. Jed Kurzel - Makbet

6. John Williams - Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

7. Carter Burwell - Mr. Holmes

8. Danny Elfman - Pięćdziesiąt twarzy Greya

9. Aleksander Dębicz - Cinematic Piano

10. Łukasz Targosz - Pakt

___________________________________

Adam Krysiński: Najlepszy score w tym roku to dla mnie nowe "Gwiezdne wojny". Nie jest zdecydowanym zwycięzcą,wahałem się również nad "Spectre", ale to właśnie nowy Williams sprawił, że wróciły wspomnienia, znów poczułem się jak dzieciak i muzyka dostarczyła mi dużych wzruszeń. To był piękny rok dla muzyki filmowej.

1. John Williams - Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

2. Thomas Newman - Spectre

3. Brian Tyler - Truth

4. Joe Kraemer - Mission Impossible: Rouge Nation

5. Christophe Beck - Ant-Man

6. Brian Tyler & Danny Elfman - Avengers: Czas Ultrona

7. Thomas Newman - Most szpiegów

8. Alexandre Desplat - Dziewczyna z portretu

9. Harry Gregson-Williams - Marsjanin

10. Danny Elfman - Pięćdziesiąt twarzy Greya

___________________________________

Piotr Sikorski: Najnowszego "Mad Maxa" widziałem już jakiś czas temu, ale do tej pory jestem pod ogromnym wrażeniem tego widowiska. Jest to jeden z tych filmów, które bezwzględnie muszą być oglądane na dużym ekranie i przy asyście porządnego nagłośnienia. Junkie XL pokazał w tym obrazie cały swój kunszt i dosłownie zwalił mnie z nóg, a kompozycje "Brothers in Arms" oraz "Many Mothers" nieustannie przyprawiają mnie o ciarki na całym ciele. Podany z doskonałym wyczuciem balans między naładowanymi akcją, podszytymi szaleństwem i niepohamowanym pędem utworami, a pełnymi emocji i melancholii fragmentami lirycznymi tworzy według mnie najlepszy score tego roku!

1. Junkie XL - Mad Max: Na drodze gniewu

2. Johann Johannsson - Sicario

3. Disasterpeace - Coś za mną chodzi

4. Hans Zimmer - Chappie

5. John Williams - Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

6. Thomas Newman - Most szpiegów

7.Alexandre Desplat - Dziewczyna z portretu

8. Harry Gregson-Williams - Marsjanin

9. Brian Tyler - Szybcy i wściekli 7

10. Geoff Barrow i Ben Salisbury - Ex Machina


A jakie są Wasze ulubione ścieżki dźwiękowe do filmów z minionego roku?Miroslaw:

1. Tim Descip - Heist 2. Steven Price - The Hunt (Documentary) 3. Hans Zimmer - Chappie 4. Harry Gregson Williams - The Martian 5. Marco Beltrami - Hitman Agent 47 6. Joseph Trapenese - Insurgent 7. Henry Jackman - Kingsman The Secret Service 8. Martin Tillman & Satnam Ramgotra - Last Knights 9. Lorne Balfe - The Last Man on The Moon (Documentary) 10. Johann Johannsson; - Sicario Moja lista :D

Anna Józefiak:

Świetne zestawienie! Bardzo cieszą ścieżki z filmów dokumentalnych. To dobry sygnał, mówiący o tym, że muzyka w dokumencie również może pełnić istotną rolę i nie musi się ograniczać do standardowych melodii :) Pozdrawiam serdecznie!

Radosław R.:

1. Alan Silvestri - The Walk 2. John Williams - Star Wars The Force Awakens 3. Daniel Pemberton - The Man From U.N.C.L.E. 4. Patrick Doyle - Cinderella 5. Michael Giacchino - Inside Out 6. Daniel Pemberton - Steve Jobs 7. John Powell - Pan 8. Michael Giacchino - Jupiter Ascending 9. Ryuichi Sakamoto & Alva Noto - The Revenant 10. James Horner - The 33 Taka oto lista czego najczęściej słuchałem :D

Anna Józefiak:

Panie Radosławie - gratuluję muzycznych wyborów! Szczególnie podoba mi się miejsce 4. Po cichu liczę na oscarową nominację dla Doylea, ale obawiam się, że "Kopciuszek" przytłumiony zostanie przez głośne, monumentalne i równie dobre ścieżki w rodzaju "Gwiezdnych wojen"... Cóż, nadzieję będę pielęgnować do samego końca :) Pozdrawiam!

Piotr Sikorski:

Bardzo ciekawe wybory panowie. Interesujący jest zwłaszcza nowy S. Price oraz "The Revenant". Piękna jest ta różnorodność gustów:)


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni