Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Billy Boyd śpiewa piosenkę do ostatniej części przygód hobbita

15 Listopad 2014, 11:41

Ostatnia część drugiej trylogii Petera Jacksona pojawi się w polskich kinach 26 grudnia. Muzykę do filmu Hobbit. Bitwa Pięciu Armii napisał Howard Shore, który od 13 lat ilustruje opowieści o Śródziemiu przeniesione na ekran przez nowozelandzkiego reżysera. Zanim jego najnowszy film trafi na ekrany, będziemy mogli wysłuchać soundtracku, którego premiera wyznaczona została na 9 grudnia. Dziś prezentujemy piosenkę promującą ostatnie dzieło Jacksona. Utwór nosi tytuł The Last Goodbye, a jej autorem i wykonawcą jest Billy Boyd, muzyk i aktor, który w trylogii Władca Pierścieni zagrał rolę hobbita Pippina.
Jak już pisaliśmy przy okazji premiery piosenki Eda Sheerana I see fire, Peter Jackson przykłada szczególną wagę do charakteru utworu, który widzowie słyszą tuż po wygaszeniu obrazu. Emocje, jakich właśnie doświadczyli, powinny być podtrzymywane przez melodię i słowa wybrzmiewające podczas napisów końcowych. Tak ma się stać również w przypadku piosenki Billy'ego Boyda. 

Artysta przyznał, że piosenka nie jest jedynie muzycznym finałem ostatniej części trylogii, ale ma zamykać ponad dziesięcioletnią epicką przygodę. The Last Goodbye to jakby ostatnie pożegnanie ze światem Sródziemia - z malowniczymi krajobrazami, z wielkimi bohaterami i ze zwykłymi postaciami, które jednak dzięki swojej odwadze dokonały niezwykłych czynów. To również pożegnanie z widzami - to właśnie oni od 2001 roku wiernie towarzyszyli najpierw drużynie pierścienia, a potem grupie krasnoludów i hobbitowi, który zmienił losy fantastycznej krainy.

Piosenka Boyda utrzymana jest w nostalgicznym nastroju. Spokojną melodię rozpoczynają najpierw delikatne dźwięki fortepianu ze smyczkami w tle, do nich dołącza brzmienie gitary, następnie przestrzeń utworu wypełniają kolejno włączające się instrumenty orkiestry, by ostatecznie rozwinąć się w piękną pieśń pełną smutku, ale i nadziei. Łagodny głos wokalisty przepełniony tęsknotą sprawia, że utwór jest niezwykle wzruszający.

Posłuchajcie! Billy Boyd The Last Goodbye.


Anna JózefiakNie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni