Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - Skyfall

23 Wrzesień 2014, 10:48


Zapraszamy do zapoznania się z ostatnią już - dwudziestą trzecią częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentowaliśmy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/23. Skyfall (2012 rok)

Piosenka tytułowa - "Skyfall"
Wykonanie - Adele
Autorzy - Adele i Paul Epworth (muzyka i słowa)

Aktualnie najnowszy, dwudziesty trzeci film o przygodach Jamesa Bonda - Skyfall, to trzeci występ Daniela Craig'a w roli Agenta 007, nakręcony na okrągłą rocznicę 50-lecia Jamesa Bonda. Film odniósł największy artystyczny i finansowy sukces w całej bondowskiej historii. Pobił wiele rekordów kasowych, stając się m.in. siódmym filmem w historii kina, któremu udało się przekroczyć barierę miliarda i stu milionów dolarów wpływów. Film zdobył też dwa Oscary, dwie nagrody BAFTA i dwie nagrody Grammy oraz BRIT Awards i Złoty Glob. Taki sukces nie udał się wcześniej żadnemu Bondowi przez 50 lat.

Muzykę do filmu skomponował Thomas Newman, długoletni współpracownik reżysera filmu - Sama Mendesa. Dla obu panów był to pierwszy Bond. Newman zastąpił na stanowisku bondowskiego kompozytora Davida Arnolda, który przez poprzednie 15 lat skomponował muzykę do pięciu kolejnych Bondów. Zmiana kompozytora była wymuszoną przez reżysera decyzją, który wszystkie swoje dotychczasowe filmy zrobił wspólnie z Newmanem.

Piosenkę tytułową skomponowała rewelacja muzyczna ostatnich lat - Adele, wraz ze swoim producentem Paulem Epworth'em. Przepiękna ballada posiadała wszystko, co w historii bondowskich piosenek najlepsze - piękne wykonanie, słowa, orkiestrę i bondowską duszę. Utwór był ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym. Jest to pierwsza bondowska piosenka w historii nagrodzona zarówno Oscarem, Grammy, Złotym Globem oraz BRIT Awards. Niesamowity i historyczny sukces.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Oficjalny teledysk do piosenki:Dokument o tworzeniu muzyki do Skyfall i wywiad z kompozytorem:


Adele wykonuje piosenkę na żywo na 85. gali wręczenia Oscarów w 2013 roku:Adele odbiera Oscara za piosenkę na 85. gali wręczenia Oscarów w 2013 roku:Adele odbiera Złoty Glob za piosenkę na gali wręczenia Złotych Globów w 2013 roku:Adele odbiera BRIT Award za piosenkę na gali wręczenia BRIT Awards w 2013 roku:roman:

Mam nadzieję, że Arnold powróci w następnym filmie. Bo strasznie się marnuje przy tych krótkich filmikach

Adam Krysiński:

Nie ma na to żadnych szans. Score zrobi ponownie Newman (i będzie je robił dopóki Mendes będzie reżyserem).

roman:

Chryste Panie... dobrze, że reżyserem nie jest Nolan.


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni