Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - Die Another Day

20 Wrzesień 2014, 09:07


Zapraszamy do zapoznania się z dwudziestą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/20. Die Another Day (2002 rok)

Piosenka tytułowa - "Die Another Day"
Wykonanie - Madonna
Autorzy - Madonna i Mirwais Ahmadzai (muzyka i słowa)

Dwudziesty film o przygodach Jamesa Bonda - Śmierć nadejdzie jutro, był jubileuszowym odcinkiem serii. Bond obchodził wtedy swoje 40-ste urodziny, 20-sty film, a Pierce Brosnan (jak się okazało krótko po premierze) po raz ostatni zagrał Agenta 007. Z okazji jubileuszu producenci postanowili w filmie nawiązać do poprzednich filmów, jednak efekt finalny był bardzo słaby - nie grało w tym odcinku praktycznie nic, poza dobrą muzyką Davida Arnolda i rolą Halle Berry jako dziewczyny bonda. Film został zmiażdżony przez krytyków i zdecydowanie jest jednym z najgorszych Bondów jakie powstały, o ile nie najgorszym w ogóle, a z pewnością najgorszym w którym zagrał Brosnan. Przyjęcie filmu było tak słabe, że producenci oficjalnie bili się w pierś i zapowiedzieli w kolejnym filmie odnowienie formuły i całej koncepcji, eksploatowanej do granic możliwości w ubiegłych 2 dekadach. I tak też się stało, ale zajęło im to aż 4 lata, do czasu gdy w 2006 roku nastała trwająca do dziś era Daniela Craig'a w roli Agenta 007.

W fazie pre-produkcji tytułem roboczym filmu był tytuł Beyond The Ice. Zespół Red Flag skomponował i nagrał bardzo ciekawą piosenkę o takim samym tytule, jednak niestety nie spodobała się ona wytwórni MGM i producentom filmu - utwór można posłuchać poniżej. Wówczas wytwórnia MGM zażyczyła sobie, by utwór do kolejnego Bonda zaśpiewała finalnie Madonna. Wokalistka postawiła też warunek, że cały etap kompozycji, produkcji i nagrywania będzie wyłącznie w jej kwestii. Jakby tego było mało, zakontraktowała sobie też trzecioplanową rolę w filmie (wystąpiła w paru minutach filmu jako instruktorka szermierki). Madonna przygotowała dla Bonda utwór najbardziej stylistycznie odstający od kanonów bondowskich piosenek. Piosenka była szeroko komentowana w mediach, pojawiało się wiele skrajnych opinii, ale była też wielkim sukcesem komercyjnym. Przez fanów do dziś określana jest jako najgorsza bondowska piosenka w historii.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Oficjalny teledysk do piosenki:Odrzucona piosenka zespołu Red Flag - Beyond The Ice:roman:

Gdzie można nabyć complite score z tego filmu?

Adam Krysiński:

Oficjalnego wydania nie było nigdy. Jak ktoś chce płacić za pirata na płytach cd-r czy nawet udających tłoczone z wydrukowanymi na drukarkach okładkami-samoróbkami, to pozostaje Ebay. Ale w mojej opinii to mało rozsądne delikatnie mówiąc ;-)


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni