Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - The Spy Who Loved Me

10 Wrzesień 2014, 23:23


Zapraszamy do zapoznania się z dziesiątą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/10. The Spy Who Loved Me (1977 rok)

Piosenka tytułowa - "Nobody Does It Better"
Wykonanie - Carly Simon
Autorzy - Marvin Hamlisch (muzyka) i Carole Bayer Sager (słowa)

Do jednego z najbardziej znanych, przełomowych i najlepszych filmów o Bondzie - Szpieg, który mnie kochał (do dziś pozostaje ulubionym filmem z całej serii w prywatnym rankingu samego Rogera Moore'a) muzykę i piosenkę skomponował Marvin Hamlisch. John Barry nie mógł skomponować muzyki do filmu z przyczyn podatkowych - uciekając do USA przed ówczesną słynną podwyżką podatków, którą wprowadził rząd Margaret Thatcher. ?Nobody Does It Better? była pierwszą piosenką w ówczesnej bondowskiej historii posiadającą inny tytuł niż film, mimo, że fraza z tytułem filmu ?The spy who loved me? występowała w tekście utworu. Autorem utworu był kompozytor Marvin Hamlisch, a słowa napisała Carole Bayer Sager. Piosenka zaśpiewana przez Carly Simon była międzynarodowym hitem, a przez wielu uważana jest za najpiękniejszą z bondowskich piosenek. Dodatkowym atutem wzmagającym świetny wydźwięk kompozycji, była fenomenalna czołówka filmu, zaprojektowana i wyreżyserowana przez długoletniego twórcę bondowskich czołówek - Maurice Binder'a.

Sukces Marvina Hamischa był podwójny - za swoją pracę nad Bondem otrzymał dwie nominacje do Oscara - za piosenkę i za muzykę. Był to pierwszy film o Bondzie, z którego muzyka została nominowana do Oscara, a drugi z którego nominowano piosenkę tytułową. Hamlisch nie mógł jednak Oscara za muzykę zdobyć, ponieważ w tym samym roku zwycięzca w tej kategorii mógł być i był tylko jeden - John Williams za muzykę z pierwszych ?Gwiezdnych Wojen?.

Piosenka ta jest do dziś najczęściej wykorzystywaną w innych filmach piosenką z Bondów - pojawiła się w późniejszych latach w takich filmach jak m.in. ?Dziennik Bridget Jones? i ?Między słowami?.

Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni