Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

ANTONI KOMASA-ŁAZARKIEWICZ - "MIASTO 44": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ!

09 Wrzesień 2014, 18:34Już 19 września będzie miała premierę jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat - ?Miasto 44?. Tego samego dnia ukaże się na płycie kompaktowej nakładem Warner Music Polska ścieżka dźwiękowa do filmu. Na płycie usłyszymy prawie 60 minut muzyki instrumentalnej autorstwa Antoniego Komasy-Łazarkiewicza. Film będzie promowała piosenka pt. ?Zabierz mnie?.
 
?Miasto 44? film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju ?Sala samobójców?, to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości,  młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego.

?Miasto 44? to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: ?Casino Royale?, ?Incepcji?, ?King Konga? i ?Nędzników?. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Jak mówią twórcy - ?Miasto 44? nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. ?Miasto 44? nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. ?Miasto 44? nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce.

Poniżej prezentujemy okładkę i listę utworów wydania:01. Warszawa '44 
02. Warum dieser Hass im Blick? 
03. Konspiracja 
04. Godzina W.
05. Biedronka 
06. Przysięga 
07. Czołg-pułapka 
08. Uciekniemy stąd 
09. Miasto płonie 
10. Do kanału 
11. Śródmieście 
12. Goliat 
13. Po co to wszystko było?
14. Ostatnia reduta 
15. Do rzeki 
16. Walc na pożegnanie 
17. Bonus track - "Zabierz mnie"Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni