Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - Live And Let Die

08 Wrzesień 2014, 20:03

Zapraszamy do zapoznania się z ósmą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - http://www.fmf.fm/08. Live And Let Die (1973 rok)

Piosenka tytułowa - "Live And Let Die"
Wykonanie - Paul McCartney & Wings
Autorzy - Paul McCartney i Linda McCartney (muzyka i słowa)

Do ósmego filmu o przygodach Bonda - Żyj i pozwól umrzeć, będącego jednocześnie pierwszym filmem w serii w którym Roger Moore wystąpił jako Agent 007, producenci o skomponowanie piosenki poprosili Paula McCartney'a. Początkowo producent Harry Saltzman chciał zaangażować Shirley Bassey, jednak McCartney postawił ultimatum, a Saltzman bojąc się odejścia ex-Beatlesa z projektu, zgodził się by to jednak McCartney w całości odpowiadał za ten utwór. Piosenkę McCartney skomponował wspólnie z ówczesną żoną Lindą i wykonał ją ze swoim zespołem Wings, który założył po rozpadzie The Beatles.
 
Była to pierwsza piosenka z Bondów w historii nominowana do Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka. To dziś już klasyka rocka. Słynny cover tego utworu nagrał prawie 20 lat później zespół Guns N' Roses.
 
Motyw "gunbarrel" filmu:


Czołówka filmu z piosenką:


Paul McCartney wykonuje piosenkę na żywo w finale brytyjskiej edycji programu X-Factor w 2009 roku:

 
Teledysk do coveru piosenki z 1991 roku w wykonaniu zespołu Guns N' Roses:
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni