Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

James Bond na 7. FMF i Soundtracks.pl - From Russia With Love

02 Wrzesień 2014, 20:52


Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią bondowskiego cyklu na portalu Soundtracks.pl o piosenkach z wszystkich filmów o Jamesie Bondzie.

Cykl przygotowany został przez Adama Krysińskiego specjalnie z okazji zbliżającego się 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, podczas którego jednym z punktów programu będzie Wielka Gala z Jamesem Bondem - Koncert 007: The Best of James Bond. Codziennie prezentować będziemy Wam szczegóły o piosence z kolejnego chronologicznie filmu o Jamesie Bondzie.

Zapraszamy na internetową stronę 7. FMF - www.fmf.fm02. From Russia With Love (1963 rok)


Piosenka tytułowa - "From Russia With Love"
Wykonanie - Matt Monroe
Autorzy - Lionel Bart

"Pozdrowienia z Rosji" były pierwszym filmem z Bondzie, do którego muzykę instrumentalną skomponował John Barry. Legendarny kompozytor później jeszcze skomponował muzykę i piosenki aż do dziesięciu (!) filmów z Bondem, co jest absolutnym rekordem w dziejach kina.

W "Pozdrowieniach z Rosji" po raz pierwszy z serii filmów o Bondzie pojawia się na samym początku filmu ikoniczna sekwencja otwierająca każdy film z Bondem (do czasów ery Daniela Craig'a) - motyw "gunbarell" przedstawiający idącego wolnym krokiem Agenta 007 obserwowanego z perspektywy środka lufy pistoletu. Bond po chwili odwraca się w stronę ekranu, strzela do swojego niedoszłego zabójcy, a ekran spływa krwią.

Producenci filmu o skomponowanie piosenki tytułowej poprosili Lionel'a Bart'a, ponieważ uznali, że niespełna 30-letni wówczas John Barry jest jeszcze zbyt niedoświadczonym kompozytorem do takiego zadania. Ta nastrojowa ballada została zaśpiewana przez Matt'a Monro, z którym John Barry nagrał cztery lata później swój wielki przebój "Born Free" z filmu "Elza z Afrykańskiego Buszu" - Barry otrzymał za niego dwa Oscary (za najlepszą piosenkę i za najlepszą muzykę).

To jeden z dwóch filmów z całej bondowskiej serii, w których zamiast piosenki podczas czołówki pojawia się wyłącznie temat instrumentalny. Jednocześnie jest to jedyny film z całej serii, w którym piosenka tytułowa pojawia się w filmie aż dwa razy - podczas sceny nad rzeką w pierwszych minutach filmu słyszymy ją z radia, które słucha Bond, a drugi raz piosenkę słyszymy na końcu filmu - na napisach końcowych.

Motyw "gunbarrel" filmu:Czołówka instrumentalna filmu:Piosenka tytułowa:


Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni