Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

BRIAN TYLER - "TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ!

04 Sierpień 2014, 21:57


Już 5 sierpnia będzie miała miejsce premiera ścieżki dźwiękowej do długo oczekiwanego reebotu słynnej serii o zmutowanych żółwiach - TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES (polski tytuł filmu to WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA, a jego premiera polska odbędzie się w kinach 8 sierpnia). Autorem muzyki jest BRIAN TYLER.

WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA to kolejna już filmowa ekranizacja jednej z najsłynniejszych amerykańskich komiksowych franczyz. Przygody czterech zmutowanych żółwi z Manhattanu po raz pierwszy ukazały się w 1984 roku. Ich pomysłodawcami byli Kevin Eastman i Peter Laird. W późniejszych latach wielką popularnością cieszyły się serial animowany, gry oraz zabawki. Nakręcono również kilka filmów fabularnych. Najnowszy film, który właśnie wchodzi do kin, wyprodukował Michael Bay, a za reżyserię odpowiada Jonathan Liebesman. Dla Briana Tyler'a jest to już czwarty wspólny film z tym reżyserem - wspólnie pracowali wcześniej przy: Darkness Falls (2003), The Killing Room (2009) i Battle: Los Angeles (2011). Ścieżki dźwiękowe z tych trzech filmów wydała wytwórnia Varese Sarabande.

Muzyka do WOJOWNICZYCH ŻÓŁWII NINJA została nagrana na przełomie wiosny i lata w słynnym Warner Brother's Eastwood Scoring Stage w Los Angeles, a wykonała ją The Hollywood Studio Symphony Orchestra pod batutą kompozytora, oraz 60-cio osobowy chór. Realizatorem nagrań był długoletni współpracownik kompozytora - Joel Iwataki. Brian Tyler w swoim studio w Los Angeles nagrywał również własne partie solowe na kilku instrumentach na potrzeby tej ścieżki dźwiękowej. Podczas sesji nagrano również video wywiad z kompozytorem - "making of" o muzyce, który zostanie opublikowany niebawem przez wytwórnię Paramount Pictures podczas promocji filmu.

Album z muzyką z filmu w formie cyfrowej ukaże się 5 sierpnia nakładem wytwórni Atlantic Records. Soundtrack zostanie wydany na dzień dzisiejszy tylko w formie cyfrowej (w razie pojawienia się potwierdzonej informacji o ewentualnym wydaniu fizycznym, news zostanie uzupełniony).

Poniżej przedstawiamy okładkę i listę utworów wydania:01. Teenage Mutant Ninja Turtles (4:45)
02. Adolescent Genetically Altered Shinobi Terrapins (4:31)
03. Splinter Vs. Shredder (6:25)
04. Origins (6:02)
05. Brotherhood (1:19)
06. Turtles United (4:10)
07. Rise Of The Four (3:34)
08. The Foot Clan (3:17)
09. Shellacked (6:47)
10. Project Renaissance (1:57)
11. Shortcut (4:41)
12. Shredder (5:59)
13. Cowabunga (4:35)
14. 99 Cheese Pizza (1:49)
15. Adrenaline (6:26)
16. Buck Buck (4:11)
17. TMNT March (2:07)

Czas łączny - 72:35

Na potrzeby filmu powstała również piosenka przewodnia - Shell Shocked. Autorami i wykonawcami utworu są uznani amerykańscy rapperzy - Wiz Khalifa, Juicy J i Ty Dolla $ign. Piosenka zawiera również fragment tematu instrumentalnego z filmu autorstwa Briana Tyler'a.

Teledysk do piosenki prezentujemy poniżej:Poniżej prezentujemy również zdjęcia z sesji nagraniowej, w tym zdjęcie kompozytora z reżyserem filmu:

Sierpień będzie bardzo gorącym muzycznie miesiącem dla fanów Briana Tyler'a. W ciągu dwóch tygodni odbędą się premiery kinowe aż trzech dużych filmów z jego muzyką - Into The Storm,  The Expendables 3 oraz właśnie Teenage Mutant Ninja Turtles. Jednocześnie równo z kinowymi premierami w sklepach ukażą się płyty z muzyką Tyler'a z tych produkcji.


Przemek Marciniak:

Super okładka, od razu milej na sercu gdyż przypomina się jak było się małolatem i w szkole podstawowej na przerwie gadalismy z kumplami o odcinkach z kreskówki......

Adam Krysiński:

Wczoraj w nocy Brian potwierdził osobiście na swoim profilu społecznościowym, że Żółwie niestety NIE będą wydane na CD :(


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni