Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu - Koncert Otwarcia

01 Sierpień 2014, 01:42

31 lipca w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbył się koncert "Wielkie przeboje filmowe", otwierający 5. jubileuszowy Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Popularne utwory filmowe i musicalowe wykonał siedmioosobowy zespół instrumentalistów "Alla Vienna" współpracujący na co dzień z Filharmonią Łódzką, oraz chór "Vivid Singers". W partiach wokalnych wystąpił aktor Sebastian Machalski.
Koncert rozpoczął znany temat Henry'ego Mancini z serialu "Peter Gunn". Publiczność miała okazję wysłuchać również m. in. żywiołowych wykonań utworów z musicalu "Jesus Christ Superstar" oraz z filmu "Zakonnica w przebraniu" ("I Will Follow Him"). Fantastycznie wybrzmiała kompozycja grupy Queen "Bohemian Rapsody", która pojawia się w początkowej scenie filmu "Świat Wayne'a". W klimat przygód agenta 007 wprowadziła słuchaczy kompilacja głównego tematu autorstwa Henry'ego Mancini i fragmentów kilku piosenek ("Goldfinger", "Life and Let Die", "You Only Live Twice"). W roku, w którym obchodzimy 20-lecie premiery "Króla Lwa", na koncercie piosenki filmowej nie mogło zabraknąć największego przeboju pochodzącego z tej animacji, czyli utworu "Can You Feel the Love Tonight". Świetne wykonanie motywu z filmu "Mission Imposible" i kompozycja złożona z fragmentów najpopularniejszych melodii z musicalu "Grease" przygotowały publiczność na wielki finał, w którym solista w towarzystwie chóru brawurowo zaśpiewał utwór "With a Little Help From My Friends". Na bis artyści przypomnieli najlepsze fragmenty z musicalu "Mamma Mia", a koncert zakończyli ponownie piosenką z filmu "Zakonnica w przebraniu" - tym razem wykonując utwór "Oh Happy Day".

Te i kilka innych filmowych przebojów, wykonanych z pasją i ogromnym zaangażowaniem, pokazało, że gatunek, jakim jest piosenka filmowa, nie wyginął. Przeciwnie - odradza się w postaci świetnych kompozycji współczesnych lub odkrywany jest na nowo podczas takich wydarzeń, jakim jest Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.

Informacje o festiwalu można znaleźć na stronie www.piosenkafilmowa.pl.

Relacja: Anna JózefiakNie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni