Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  
 
Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

TOMASZ GĄSSOWSKI - "IMAGINE": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĄ! [UPDATE]

29 Marzec 2013, 16:20


Dnia 12 kwietnia 2013 roku do kin trafi IMAGINE. Jest długo oczekiwany, trzeci film Andrzeja Jakimowskiego - jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów, laureata trzech Polskich Nagród Filmowych Orzeł za Zmruż oczy i Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008 roku za Sztuczki.

Międzynarodowa koprodukcja IMAGINE, miała światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i uhonorowana została Nagrodą za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodą Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2012. Wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego historia Iana (Edward Hogg, podziwiany w ostatnim obrazie Rolanda Emmericha Anonimus), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara, pamiętna odtwórczyni roli Traudl Junge, osobistej sekretarki Hitlera w filmie Upadek). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności...Autorem muzyki do filmu jest znany polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny i filmowy - TOMASZ GĄSSOWSKI
. Artysta jest stałym współpracownikiem Andrzeja Jakimowskiego i napisał muzykę do wszystkich filmów tego reżysera - w tym do Sztuczek i Zmruż oczy (muzyka z obu tych filmów została oficjalnie wydana). Gąssowski nie jest muzykiem z wykształcenia. Jest multiinstrumentalistą, choć jego podstawowym instrumentem jest gitara basowa. W początkach swojej kariery grał w zespole jazzowym Set Off, prowadził własny zespół In Spector i współpracował z Edytą Bartosiewicz. Jest wiceprezesem Zjednoczenia Artystów i Rzemieślników - ZAiR, członkiem Polskiej Akademii Filmowej i członkiem Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych - KOMP.(foto: Iwo Zaniewski)

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że album z muzyką instrumentalną z filmu IMAGINE ukaże się na polskim rynku 12 kwietnia nakładem wytwórni Fonografika.

Kompozytor muzyki był również jednym z solistów wykonujących ścieżkę dźwiękową, a w nagraniach odpowiadał za: fortepian, gitarę 12-strunową, gitarę akustyczną, gitarę basową oraz cajon.

Album wydany będzie w formie gustownego digipack'u. Poniżej przedstawiamy Wam jego okładkę:UPDATE - 12.04.2013 - znana jest już lista utworów płyty:

01. Pretty Estrangeira
02. Winter
03. Bowl
04. Convento
05. Maestro Potasiński
06. Viva Matecki
07. The Ship Song
08. Shoe Shop
09. Flamenco
10. Baldwins Time
11. Imagine It
12. Melodrama
13. Blind Watching
14. Gardener
15. Cafe Do Electrico
16. Perełka
17. Farewell

OFICJALNY ZWIASTUN FILMU IMAGINE:
Polecamy!

[źródło - materiały prasowe, materiały od dystrybutora]

swordfish:

No, wreszcie będzie prawdziwa płyta T.Gąssowskiego. Poprzednie "Zmruż oczy" ukazały się jako płyta bonusowa do wydania specjalnego DVD, a "Sztuczki" jako dodatek do Gazety Wyborczej. I mam nadzieję, że na płycie będzie więcej niż 5 krótkich utworów.


Soundtracks.pl

© 2002-2020 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni