Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  
 
Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Nowe wydania niepublikowanej muzyki Andrzeja Korzyńskiego!

09 Wrzesień 2012, 14:25

Andrzej Korzyński, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, po kilku latach poszukiwań znalazł wytwórnię fonograficzną, zainteresowaną wydaniami jego ścieżek dźwiękowych. W rozmowach z Soundtracks.pl kompozytor często wspominał, że bardzo chciałby wydać wiele swoich soundtracków.

Niezależna angielska wytwórnia Finders Keepers postanowiła wydać całą serię płyt z kompozycjami filmowymi Korzyńskiego. Na pierwszy ogień poszła muzyka z Opętania (Possesion), głośnego dzieła Andrzeja Żuławskiego z Isabelle Adjani i Samem Neilem w rolach głównych. Kolejne soundtracki z serii poświęconej Korzyńskiemu będą się ukazywały do końca 2013 roku.


Opętanie Andrzeja Żuławskiego przedstawia intrygę młodej kobiety, Anny, która opuszcza swoją rodzinę bez określonego powodu. Zdeterminowany mąż, Mark, pragnie odkryć prawdę i zaczyna śledzić swoją żonę. Na początku podejrzewa, że żona odeszła do swojego kochanka. Ale okazuje się, że Anna zostawiła obu mężczyzn - męża i kochanka Heinricha - a zaczęła się natomiast spotykać z tajemniczą istotą o nadprzyrodzonych mocach.

W 1981 roku Opętanie brało udział w głównym konkursie na najsłynniejszym festiwalu filmowym w Cannes. W tym samym konkursie Złotą Palmę za najlepszy film roku otrzymał Andrzej Wajda za Człowieka z żelaza. Nagrodę za najlepszą główną rolę żeńską zdobyła wówczas Isabelle Adjani, odtwórczyni głównej roli w Opętaniu.

Score z Opętania został wydany na CD oraz na winylu (!) a także w wersji cyfrowej - mp3 do pobrania. Zachowane przez kompozytora oryginalne taśmy-matki poddano gruntownemu remasteringowi.

Poniżej prezentujemy okładkę (grafika na podstawie oryginalnego plakatu filmowego) i listę utworów:01. The Night The Screaming Stops (Opening Titles) (1:49)
02. Opetanie 1 (0:50)
03. Meeting With A Pink Tie (1:53)
04. Opetanie 2 (0:28)
05. Anna Rewards Mark (1:01)
06. Possesion - Orchestral Theme 1 (0:49)
07. Kreuzberg 1 (2:00)
08. Opetanie 3 (1:15)
09. Mark Looks In The Fridge (0:25)
10. Heinrick's Demise (0:42)
11. Opetanie 4 (0:31)
12. Possession - Orchestral Theme 2 (0:34)
13. Blue Ford B-AZ6 (0:47)
14. Helen Has Green Eyes (1:10)
15. Opetanie 5 (2:08)
16. Bloody Embrace (0:23)
17. Kreuzberg 2 (1:26)
18. Detective's Deserts (0:44)
19. Kreuzberg 3 (0:55)
20. Kreuzberg 4 (1:10)
21. The Night The Screaming Stops (Tempo) (1:41)
22. Mark Formulates A Plan (0:49)
23. Mark Sees Everything (1:23)
24. Closely Observered Anna (1:37)
25. Opetanie 6 (0:27)
26. What Is It? (1:09)
27. The Man With The Pink Socks (1:58)

Czas łączny: 30:05

Nakład płyty nie jest masowy, choć na razie nie ma mowy o limitowanej edycji.

Album można zamówić bezpośrednio na stronie wytwórni Finders Keepers.

Całkowity koszt zakupu wraz z przesyłką z UK do Polski to 12,5 funta (za wersję CD) oraz 16,5 funta (za wersję LP).


Szczegóły i fragmenty utworów znajdziecie na stronie wytwórni - TUTAJ

Serdecznie polecamy!Czytelnikom przypominamy również, że portal Soundtracks.pl jako pierwszy Polsce wydał w formie cyfrowej niedostępne wcześniej soundtracki Andrzeja Korzyńskiego z filmów: Urwisy z Doliny Młynów, Klementynka i Klemens, Janka, Spielergeschichten, Florian oraz Szamanka (w wersji rozszerzonej).

Soundtracks.pl prowadzi również oficjalną i autoryzowaną stronę internetową tego wybitnego polskiego kompozytora.

Zachęcamy do obejrzenia 16-minutowego filmu Soundtracks.pl, w którym Andrzej Korzyński wykonuje na fortepianie wariacje swoich najsłynniejszych filmowych tematów - TUTAJ.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego portalu, bo już niedługo zamieścimy informacje o wydaniu kolejnego tytułu z filmografii kompozytora.


Adam Krysiński
adam@soundtracks.pl
ultimate:

Pan Andrzej napisał również muzykę do serialu "Zaginiona". Czołówka, którą skomponował jest po prostu fantastyczna. Z chęcią kupiłbym muzykę z tego serialu. Utwór zapadał mi w pamięci na wiele lat. Pierwsza emisja miała miejsce w 2003 roku, a jakoś w zeszłym roku bodajże była ponowna emisja i miałem okazję ponownie usłyszeć. Wciąż tak samo przerażający. Świetne połączenie saksofonu z fletem i te jęki w tle... prawdziwa groza :)

Adam Krysiński:

Planowane są wydania tylko z zagranicznych filmów. Zaczęto od bardzo ważnej w dorobku Korzyńskiego jak i Żuławskiego dobrej pozycji.

ultimate:

Domyślam się, więc nie omieszkam sprawdzić :) Seriale jednak rzadko u nas wychodzą choć są wyjątki, do których się przyczyniliście (Ojciec Mateusz, Czas Honoru), a które na półce mam i często wracam :) Ciekawe czy w planach będzie jeszcze jakieś wydanie muzyki z Czasu Honoru bo nowy, a zarazem ostatni sezon leci w tvp i już kilka świetnych motywów się przewinęło. Szczególnie podczas sceny, w której ogłaszają koniec wojny.

Adam Krysiński:

W tej scenie leci delikatnie zmieniona wersja utworu "Powrót", który premierowo znalazł się na składance FMF. Natomiast wcześniej w tym samym odcinku - w scenie gdy Amerykańcy mówią Jankowi i temu drugiemu, schodzącym z ciężarówki, że są wolni - leci już dokładnie ta wersja ze składanki.

ultimate:

Dzięki za informację. Sprawdzę bo płytę posiadam, ale nie skojarzyłem motywu :)

surfer:

Fajnie by było, gdyby na CD ukazało się też te kilka utworów, które pan Korzyński stworzył dla serialu "07 zgłoś się". Szczególnie interesujące motywy pojawiły się w odcinku "Morderca działa nocą".

surfer:

Czy w serii pojawią się też elektroniczne utwory z lat 80-tych? Kilka wspaniałych instrumentalnych kompozycji pojawiło się w serialu "07 zgłoś się" i niestety nigdzie nie można ich usłyszeć poza samym serialem (i tam też tylko fragmenty).

Damian:

Witam No właśnie a co z muzyką do 07 zgłoś się którą skomponował Pan Korzyński szczególnie wykorzystaną w odcinku "Bilet do Franfurtu" podczas pościgu na lotnisku za autobusem i potem brygady za samolotem. Czy usłyszymy ją kiedyś?


Soundtracks.pl

© 2002-2019 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni