Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

"FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ (2CD)" - NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ

15 Maj 2012, 23:05

Przedstawiamy dwupłytowy album "Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie".


Po raz pierwszy w 5-letniej historii FMF ukazuje się festiwalowa płyta. Festiwal obchodzi jubileusz istnienia. Repertuar kompilacji nawiązuje do muzyki prezentowanej w poprzednich edycjach, jak również do programu, który zabrzmi na żywo podczas nadchodzących koncertów. Usłyszymy tematy Wojciecha Kilara, utwory Elliota Goldenthala z filmu Obcy 3 czy tematy z filmu Pachnidło autorstwa Toma Tykwera, Reinholda Heila oraz Johnny'ego Klimka.

Płyta została dedykowana wiernym fanom festiwalu, którzy co roku przyjeżdżają z różnych zakątków Polski i świata, by na żywo słuchać legendarnych tematów w znakomitych wykonaniach, w synchronizacji z obrazem. Teraz muzykę usłyszaną na żywo w niecodziennej scenerii Hali Ocynowni w Nowej Hucie będzie można zabrać ze sobą do domu! To prezent dla kilkunastotysięcznej festiwalowej publiczności.

Dwupłytowy album powstał we współpracy Magnetic Records z amerykańską wytwórnią Varese Sarabande. Zaprezentowano na niem utwory kompozytorów-gości festiwalu ze wszystkich jego edycji, którzy swoją obecnością wielokrotnie potwierdzali rangę tego wydarzenia na międzynarodowej arenie. Wśród nich: Howard Shore, Tan Dun, Shigeru Umebayashi, Tom Tykwer, Eric Serra, Joe Hisaishi, Elliot Goldenthal oraz inni.

Wydawnictwo zawiera również muzykę polskich kompozytorów: Jana AP Kaczmarka z filmów Marzyciel i Niewierna (z partiami solowymi Leszka Możdzera), tematy Wojciecha Kilara, a także Abla Korzeniowskiego z filmu Samotny mężczyzna.

Najciekawszą atrakcją kompilacji są zamieszczone na krążku dwa niepublikowane dotąd tematy Bartosza Chajdeckiego z serialu Czas Honoru. Te 10 minut muzyki będzie szczególną gratką również dla wiernych fanów popularnego wojennego serialu. Kompozycje nie znalazły się na oficjalnie wydanej ścieżce dźwiękowej. Pierwsza z nich, Czas Wojny, zawiera monumentalny, symfoniczno-chóralny temat. Został on w całości zaprezentowany dopiero w ostatnich minutach koncertu muzyki z Czasu Honoru, który zakończył poprzedni FMF w Krakowie. Ze względu na rozbudowaną formę Czasu Wojny, nie można go było usłyszeć nawet w żadnym z odcinków serialu. Drugi utwór, Powrót, to ilustracja muzyczna z ostatnich scen finałowego odcinka 4. sezonu serialu. Zamieszony na kompilacji niepublikowany dotąd materiał muzyczny z Czasu Honoru to jedyna część albumu, która opiera się na niewydanym materiale - cała reszta albumu to materiał wydany i prezentowany już wcześniej.

Płytę w cenie ok. 40 zł od dziś można znaleźć we wszystkich dobrych sklepach płytowych w naszym kraju. Album będzie również dostępny w Hali Ocynowni podczas festiwalowych koncertów.

Patronem medialnym płyty jest m.in. Soundtracks.pl.

Poniżej prezentujemy listę utworów i okładkę:CD1:

01. Księżniczka Mononoke - A Legend Of Ashitaka
02. Samotny Mężczyzna - And Just Like That
03. Marzyciel - The Park on Piano
04. Pachnidło: Historia Mordercy - Meeting Laura
05. Czas Honoru - Czas Wojny
06. Czas Honoru - Powrót
07. Kikujiro - Summer
08. Wiedźmin 2. Zabójcy Królów - Howl of the White Wolf
09. Ziemia Obiecana - Walc (1974)
10. Pachnidło: Historia Mordercy - Streets of Paris
11. Bankiet - Only For Love (Theme Song)

CD2:

01. Gwiezdne Wojny - Main Title
02. Dzwonnik z Notre Dame - The Hunchback of Notre Dame Suite
03. Duży - Goodbye - Part Two
04. Wehikuł Czasu - I Don't Belong Here
05. Matrix - Ontological Shock
06. Siedmiu Wspaniałych - The Magnificent Seven Theme
07. Obcy Kontra Predator 2 - Aliens vs. Predator - Requiem
08. Niewierna - Unfaithful (piano variation)
09. Titanic - Southampton Suite
10. Obcy 3 - Adagio
11. Obcy: Decydujące Starcie - Bishop's Countdown
12. Mucha - The Finale
13. Star Trek: Pierwszy Kontakt - End Title
14. Chłopiec z Bębenkiem - Brand New Day
15. Passchendaele: Trzecia Bitwa - The Cross


PATRONI MEDIALNI ALBUMU:
Polecamy!PrzeMek Marciniak:

Mam jeszcze jedno pytanko, czy wszystkie utwory na płycie są w wykonaniach koncertowych z poprzednich edycji festiwalu? Czy są to po prostu oryginalne wersje z oficjalnych soundtracków?

Adam Krysiński:

To drugie :) Czasami też są to wersje ze składanek Varese.

PrzeMek Marciniak:

Szkoda:( Pomimo tego że posiadam wiekszość soundtracków to płytkę i tak kupię choćby dla utworu "Czas Wojny" z Czasu Honoru - słuchałem próbkę na empik.com i jest pod dużym wrażeniem, ten utwór nieżle wymiata...


Soundtracks.pl

© 2002-2023 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni