Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  
 
Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Kolekcjonerskie wydania "Titanica" Jamesa Hornera

28 Marzec 2012, 19:39

W kwietniu przypadnie 100. rocznica pierwszego i zarazem jedynego, zakończonego tragedią rejsu wycieczkowca TITANIC. W tym samym miesiącu na ekrany kin ponownie zawita słynny obraz Jamesa Camerona, opowiadający o katastrofie pechowego statku. Razem z filmem, odnowionym w technologii 3D, na rynku ukażą się kolekcjonerskie wydania soundtracku, który skomponował James Horner. Album rozszedł się w zawrotnej liczbie egzemplarzy, a także przyniósł jego kompozytorowi m.in. dwa Oscary, nagrody GRAMMY oraz Złotego Globa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rocznicowych edycji.
W 2012 roku mija 100 lat od tragicznego zatonięcia statku Titanic i 15 lat od premiery drugiego najpopularniejszego filmu wszechczasów - Titanica Jamesa Camerona z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych. Z tej okazji Sony Classical wznawia równie słynną ścieżkę dźwiękową z tego filmu (26 milionów sprzedanych płyt na świecie, 600 tysięcy w Polsce!). Kompozytor James Horner otrzymał za nią Oscara, Złoty Glob i Złotego Satelitę a temat wiodący w wykonaniu Celine Dion - My Heart Will Go On -  wzrusza po dziś dzień.

Reedycja w wersji podstawowej składa się z dwóch krążków CD. Pierwszy to zremasterowana ścieżka dźwiękowa z 1997 roku. Drugi to nagrany specjalnie na tę okazję zestaw utworów I Salonisti, zespołu muzycznego, który w filmie grał... zespół muzyczny (reżyser zadał sobie trud sprawdzenia, jakie utwory grane były na statku i osobiście poprosił I Salonisti o nagranie ich w swoim wykonaniu). Najsłynniejsze z utworów na płycie zatytułowanej I Salonisti: Gentlemen, It Has Been a Privilege Playing with You Tonight to Nearer My God To Thee, który pobrzmiewa w filmie, kiedy statek zaczyna tonąć, i Song of Autumn, który nie pojawia się w filmie, ale był podobno ostatnim utworem zagranym na Titanicu. Dodatkowo do wydawnictwa dołączone są 4 stylizowane na starodawne nalepki bagażowe.

W sprzedaży trafia również kolekcjonerski, czteropłytowy box Titanic (Collector's Anniversary Edition). Oprócz wspomnianych wyżej płyt znajdą się w nim także zremasterowana wersja soundtracku Back To Titanic (wydanego rok po filmie i sprzedanego w ilości ponad 3 milionów!) oraz płyta z oryginalną muzyką, jakiej słuchano w okresie świetności Titanica, czyli na początku XX wieku.

Film "Titanic" w 3D na wielkie ekrany w Polsce wejdzie 16 kwietnia br. Soundtrack w obu odsłonach ukaże się dzień później.

2-CD TITANIC ANNIVERSARY EDITION
Dysk 1: TITANIC – Music from the Motion Picture (soundtrack zremasterowany)
Dysk 2: I Salonisti: Gentlemen, It has Been a Privilege Playing With You Tonight

Ponadto w zestawie:
Wcześniej niepublikowane zdjęcia z produkcji filmu
Wypowiedź kompozytora Jamesa Hornera
Oryginalne zapiski Jamesa Camerona z książeczki soundtracku TITANIC
I Salonisti Sessions - wspomnienia Johna Altmana
I Salonisti - fragmenty książki Giseli Trost


4-CD TITANIC COLLECTOR’S ANNIVERSARY EDITION
Dysk 1: TITANIC – Music from the Motion Picture (soundtrack zremasterowany)
Dysk 2: Back to TITANIC (soundtrack zremasterowany)
Dysk 3: I Salonisti: Gentlemen, It has Been a Privilege Playing With You Tonight
Disc 4: Popular Music from the Titanic Era (kompilacja popularnych piosenek z początku XX wieku)

Ponadto w zestawie:
Wcześniej niepublikowane zdjęcia z produkcji filmu
Wypowiedź kompozytora Jamesa Hornera
Oryginalne zapiski Jamesa Camerona z książeczki soundtracków TITANIC i Back to TITANIC
I Salonisti Sessions - wspomnienia John Altman
I Salonisti - fragmenty książki Giseli Trost
Historyczne fotografie
Wprowadzenie do Dysku 4: Ship of Dreams zapiski Lucy Cross


[na podst. materiału nadesłanego przez dystrybutora]


Adam Krysiński:

Totalnie zbędna edycja i wyciąganie kasy - zresztą tak samo jak pomysł Camerona z "odświeżeniem" filmu do 3D. Pomyśleć, że jeszcze tak niedawno krytykował głośnie i publicznie wszystkich, którzy przerabiają na 3D stare filmy... Didier Deutsch - producent w Sony/Legacy, przy okazji wywiadu o rozszerzonym wydaniu Haka, które wyprodukował, wspomniał, że chciał wydać complete z Titanika właśnie na to 15-lecie, jednak Sony się nie zgodziło z powodów finansowych, bo wolało postawić na łatwiejszy i niewymagający nakładów pracy zarobek z wrzuceniem do nowego pudełka dwóch wydanych już wcześniej albumów. Tak czy siak, complete score z Titnika wyjdzie - może na 20-lecie filmu? I wtedy będzie to wydarzenie.

Tomasz Goska:

Spokojnie. I tak masa bydła poleci do sklepów, aby kupić to wydanie specjalne, a potem raz jeszcze jak wyjdzie complete...


Soundtracks.pl

© 2002-2019 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni