Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

I Ty możesz zaśpiewać u Hansa Zimmera!!!

04 Listopad 2011, 23:17

Zdobywca Oscara i jeden z najpopularniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, Hans Zimmer, rozpoczął pracę nad stworzeniem muzyki do najnowszego filmu o Batmanie, The Dark Knight Rises, w reżyserii Christophera Nolana. Obraz zadebiutuje w kinach na całym świecie dopiero w czerwcu 2012 r., mimo to urodzony w Niemczech artysta już od jakiegoś czasu przygotowuje materiał na ścieżkę dźwiękową.  Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprasza również wszystkich swoich fanów.

Swoją cegiełkę do tego nietypowego projektu można dorzucić nagrywając i przesyłając kompozytorowi swój głos (stosowny link znajdziecie na stronie Ujam.com). Z zebranych fragmentów Zimmer stworzy coś na kształt epickiej pieśni, którą potem wykorzysta w filmie.

Jak zachęcają organizatorzy akcji, udział w niej może wziąć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania i warunki wokalne. Ścieżka dźwiękowa The Dark Knight Rises zawierać będzie pewnie jeszcze nie jedną niespodziankę. Jak wyznał artysta w przeprowadzonym parę miesięcy temu wywiadzie dla BBC, swoich inspiracji szuka w ostatnim czasie nie tylko w muzyce elektronicznej, ale również w klasyce, słuchając m.in. dzieł Giuseppe Verdiego.
 
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni