Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Bartosz Chajdecki z nagrodą "Transatlantyk Oceans Award"

07 Sierpień 2011, 08:24

Na trwającym w Poznaniu Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK nagrodę specjalną - "Transatlantyk Oceans Award 2011" i czek na 40 tysięcy złotych - za najciekawszą muzykę filmową młodego kompozytora w minionym roku odebrał BARTOSZ CHAJDECKI...

Bartosz nagrodę odebrał z rąk twórcy festiwalu - Jana A.P. Kaczmarka, na uroczystej gali inaugurującej Festiwal, która odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas swojego przemówienia młody krakowski kompozytor wyraził m.in. słowa uznania i podziękowania dla Jana A.P. Kaczmarka, za program wspierania młodych artystów.

Wieczór uświetnił też koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry i Chóru Festiwalowego pod batutą Macieja Sztora. Zabrzmiały największe przeboje muzyki filmowej - m.in. Johna Williamsa, Johna Barry'ego i Ennio Morricone.

Przypominamy, że nie tak dawno - na 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, odbył się wielki koncert muzyki Bartosza Chajdeckiego z Czasu Honoru. Muzyka otrzymała również prestiżową nominację Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej IFMCA za najlepszą muzykę do serialu telewizyjnego roku. W walce o nagrodę w swojej kategorii polska produkcja zmierzyła się z tak znanymi na świecie serialami jak Doctor Who, Lost czy Human Target.

VIDEO WYWIAD z Bartoszem, przeprowadzony po odbiorze nagrody na Transatlantyku, można obejrzeć w relacji Stopklatki pod tym linkiem.Czytaj również:Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2021 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni