Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

STANISŁAW SYREWICZ - "MIŁOŚĆ NAD ROZLEWISKIEM": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ!

25 Styczeń 2011, 19:06

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dnia 14 lutego ukaże się w sklepach w całym kraju kolejny album z polską muzyką filmową, przygotowany w ścisłej współpracy przez Polskie Radio S.A. i portal Soundtracks.pl."MIŁOŚĆ NAD ROZLEWISKIEM" to muzyka skomponowana przez wybitnego polskiego kompozytora  - STANISŁAWA SYREWICZA. Oddajemy w ręce słuchaczy romantyczny i melancholijny album, który przenosi słuchacza na urokliwe rozlewisko i pomaga poczuć emocje bohaterów jednego z najpopularniejszych seriali psychologiczno-obyczajowych Telewizji Polskiej.


01. Czołówka - 2:27
02. Droga - 2:36
03. Poranny spacer - 2:32
04. Mały problem - 2:07
05. Mowa lasu - 2:01
06. Skok w bok - 1:40
07. Czas przeszły dokonany - 1:08
08. Męskie, żeńskie - 2:42
09. Rozmowy przy ladzie - 2:09
10. Noc - 1:57
11. Droga powrotna - 2:21
12. Przemyślenia - 1:28
13. Hamak - 2:12
14. Pozytywne wibracje - 1:38
15. Tajemnice jeziora - 1:37
16. Życiowe wybory - 2:51
17. Księżyc na pomoście - 1:54
18. Rozdarcie - 1:57
19. Samotna - 1:02
20. Dyskrecja - 1:13
21. Wokaliza - 1:57
22. Stare fotografie - 2:16
23. Łzy - 1:29
24. Pożegnanie - 2:17
25. Tajemniczy gość - 1:17
26. Było, minęło - 2:51
27. Spoko - 2:28


Muzykę wykonują: Stanisław Syrewicz (fortepian i instrumenty klawiszowe), Dariusz Kaliński (elektronika i programowanie), Sylwia Mierzejewska (skrzypce) oraz Adam Bytof (wiolonczela).Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne prace nad przygotowaniem wydania tej muzyki. Materiały tekstowe do albumu przygotował Adam Krysiński (wywiad z kompozytorem) wspólnie z jedną z legend polskiego dziennikarstwa muzycznego - Pawłem Sztompke (tekst o muzyce z serialu).


Na płycie znalazło się 55 minut nastrojowej muzyki Stanisława Syrewicza, zebranej w 27 utworów. Do albumu dołączono aż 16-stronicową książeczkę, w której znajdziemy bardzo obszerny wywiad z kompozytorem o całej  jego karierze, tekst o muzyce z tej serialowej produkcji oraz specjalną wypowiedź autorki powieści (na podstawie której nakręcono serial) - Małgorzaty Kalicińskiej.Wywiad w książeczce płyty jest fragmentem wywiadu-rzeki ze Stanisławem Syrewiczem, który niebawem ukaże się w naszym portalu. Będzie to pierwsza tak obszerna rozmowa z tym kompozytorem w historii polskich mediów

autor zdjęcia: Tadeusz Kieniewicz


STANISŁAW SYREWICZ to kompozytor ceniony na całym świecie. Komponował piosenki dla Marianne Faithfull, Diane Keaton, Jose Carrerasa, Yves Montanda czy Jona Andersona z grupy "Yes" oraz współpracował z autorami tekstów takimi jak: Norman Gimbel ("Killing Me Softly"), Don Black ("Sunset Boulevard"), Etienne Roda-Gill ("Joe le Taxi"). Piosenka "To nie ja", którą skomponował dla Edyty Górniak, stała się przebojem po zajęciu drugiego miejsca w konkursie Eurowizji.

Jednak najważniejsze miejsce w twórczości Stanisława Syrewicza zajmuje muzyka filmowa. Skomponował muzykę do ponad stu filmów współpracując, m.in. z Johnem Frankenheimerem, Kenem Russelem, Ferdinandem Fairfaxem, Andrzejem Żuławskim czy z Jerzym Skolimowskim.

Jego muzyka do filmu "Stalin" otrzymała prestiżową Ace Award w Stanach Zjednoczonych, a muzyka z filmu "The Choir" pozostawała przez wiele tygodni na pierwszej pozycji Listy przebojów Muzyki Klasycznej w Wielkiej Brytanii, Australii oraz dotarła do czwartego miejsca na "Pop List" w Wielkiej Brytanii, otrzymując status Złotej Płyty.

Ostatnie ważniejsze produkcje filmowe poza Polską, do których Stanisław Syrewicz napisał muzykę to: "Britz" i "Separate Lies" w Anglii oraz "The Extremist" i "Stranded" w Ameryce. Ostatnie prace wykonane w Polsce to muzyka do seriali Adka Drabińskiego - "Tajemnica Twierdzy Szyfrów" oraz "Dom nad rozlewiskiem" i jego drugiego sezonu - "Miłość nad rozlewiskiem".Serdecznie polecamy!

PATRONI MEDIALNI :
W imieniu swoim oraz Redakcji portalu "Soundtracks.pl" chciałbym w tym miejscu złożyć podziękowania wszystkim Osobom, które przyczyniły się do wydania płyty z muzyką z tego filmu.

Dziękuję za zainteresowanie tym projektem i pomysłem, za udzielone mi zaufanie i wsparcie oraz za miłą współpracę. Serdeczne podziękowania składam na ręce: Magdaleny Najmoły, Jarosława Stefaniuka i Pawła Sztompke (Polskie Radio S.A.) oraz Pani Michaliny Kołosionek z Agencji Telewizyjnej ZOOM.


Kompozytorowi Stanisławowi Syrewiczowi dziękuję za muzykę, życzliwość, zaufanie i poświęcone mi tak dużo czasu.


Adam Krysiński
adam@soundtracks.plAnonim:

Muzyka może nie porywa ale i tak super że na waszym koncie kolejna płyta z rodzimą muzyką filmową

Megi:

Swietna wiadomosc! Pierwszy sezon mial piekna muzyke. Nie moge sie doczekac wywiadu! Jak udalo sie Wam dorwac Syrewicza?? :)

Witek:

muzyka nie działa jak w Lotrze, ale ujdzie w tłoku

Adam Krysiński:

Wszystkie klipy: http://www.amazonka.pl/milosc-nad-rozlewiskiem-ost,99901682693.bhtml

Dominika:

Piekna muzyka, ale mam wrażenie ,ze nie wszystkie melodie znajdują sie na płycie, czy gdzies jeszcze moge znalezc inaa płyte z muzyka z serialu ???

Adam Krysiński:

W chwili obecnej nie ma innego wydania tej muzyki i nie jest takowe planowane.


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni