Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

MICHAŁ LORENC - "ŚLUBY PANIEŃSKIE": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ!

22 Wrzesień 2010, 17:04Już 8 października w naszych kinach zadebiutuje największa i najdroższa tegoroczna polska produkcja filmowa - "ŚLUBY PANIEŃSKIE" w reżyserii Filipa Bajona. W filmie tym na motywach dramatu komediowego Aleksandra Fredry wystąpili między innymi: Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Wiktor Zborowski, Robert Więckiewicz, Maciej Stuhr, Borys Szyc, Anna Cieślak, Edyta Olszówka i Marta Żmuda-Trzebiatowska.


Muzykę do filmu skomponował MICHAŁ LORENC.


Niezmiernie miło jest nam poinformować, że płyta z muzyką z tego filmu zostanie wydana 8 października przez "Polskie Radio S.A. - Agencję Fonograficzną" we współpracy z portalem "Soundtracks.pl". Jest to już kolejny nasz wspólny projekt wydawniczy w tym roku.


Wydanie tej płyty zbiegło się celowo z 55. urodzinami Michała Lorenca oraz z 20. rocznicą pierwszej filmowej współpracy Michała Lorenca z Filipem Bajonem. Duet współpracuje ze sobą nieprzerwanie do dnia dzisiejszego i na swoim koncie ma już 11 wspólnych projektów. To jeden z najbardziej twórczych artystycznie i najważniejszych duetów "kompozytor-reżyser" w naszym kraju.

01. Śluby panieńskie - 1:33
02. Ogród - 1:15
03. Zielono w głowie - 1:43
04. Gierki miłosne - 0:29
05. Sekret podzielony - 1:35
06. Podchody - 0:58
07. Radost i woda - 0:50
08. Straszne psy - 1:15
09. Łzawy kochanek - 2:38
10. Uszczypliwości - 0:45
11. Pomysły Gucia - 3:16
12. Klara - 0:37
13. Albin w gorączce - 0:50
14. Udawań tysiące - 1:01
15. Pić zawsze trzeba - 1:41
16. Krakowiak - 0:52
17. Na huśtawce - 1:05
18. Natręt - 0:39
19. Daremne starania - 0:42
20. Gniew i wzgarda - 0:45
21. Na planie - 1:00
22. Karczma - 2:28
23. Kadryl - 3:46
24. Zabawa - 1:28
25. Uroki wsi - 2:19
26. Fircyk w zalotach - 1:15
27. Weranda - 0:32
28. Kobierce - 1:37
29. Dwa serca - 2:04
30. Przymierze - 0:43
31. Szabla - 0:42
32. Kochajmy się - 1:58
33. Magnetyzm serca - 3:01Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne prace nad przygotowaniem wydania tej muzyki. Materiały tekstowe do albumu przygotował Adam Krysiński wraz z firmą "Kino Świat" - dystrybutorem filmu. Na płycie znalazło się 49 minut dynamicznej muzyki Michała Lorenca, zebranej w 33 utwory. Do albumu dołączono aż 20-stronicową książeczkę, w której znajdziemy wypowiedź kompozytora o muzyce, artykuły "Fredro na ekranie" i "Fredro - klasyk, który ciągle fascynuje" oraz obszerne wypowiedzi aż siedmiu aktorów (głównych bohaterów) na temat tej produkcji.Michał Lorenc tak wspomina swoją pracę nad filmem:

"Filip Bajon jest artystą-wizjonerem o wielkim potencjale malarskim, nie pozbawionym jednak dyskretnego elementu szaleństwa. Często rozmawialiśmy z Filipem o muzyce - o jej roli i funkcji w naszych wspólnych filmach, jednak pracę przy "Ślubach panieńskich" wspominam jako wyjątkową. Filip dokładnie wiedział, w którym miejscu i jaką chce mieć muzykę. Efekt naszej pracy i rozmów to wynik kłótni i awantur, a wreszcie drobiazgowych uzgodnień z serdecznym happy-endem. Tak jak w kinie..."


Muzyka skomponowana została na duży skład orkiestrowy. Wykonuje ją "Orkiestra Kameralna AUKSO" (znana między innymi z brawurowych wykonań na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie) pod batutą Marka Mosia oraz zespół "DesOrient". Orkiestracje przygotował Tadeusz Karolak, a realizatorem nagrań był Rafał Paczkowski. Nagrań dokonano w lipcu w "Alvernia Studios" pod Krakowem oraz w studiach "Sound And More" i "S-4 Polskiego Radia" w Warszawie.Michał Lorenc tak opisuje swoją muzykę:

"Gdy rozpocząłem pracę, muzyka wnętrz, czyli ludowa, weselna, karczmiana - była już ułożona, zgodnie ze swoim kontekstem historycznym. Postanowiłem tę muzykę zmienić, zdynamizować, uwspółcześnić, by sceny zabaw, przyjęć i biesiad uwiarygodnić w oczach i uszach widzów wychowanych przecież nie na kujawiakach, krakowiakach, kadrylach, a na rock n' rollu. Są tam próby zarysowania tematów żydowskich, ludowych z Galicji, wreszcie kadryl, który z kadrylem ma wspólne jedynie metrum. Brawurowe wykonanie tych utworów przez zespół "DesOrient" sprawiło, że oglądając scenę w karczmie - byłem w karczmie; weselną - byłem na weselu.. Aż strach myśleć co by się stało ze mną przy muzyce żydowskiej...

Równie ważną częścią mojej pracy jest muzyka ilustracyjna, którą rewelacyjnie wykonuje orkiestra "AUKSO" pod kierownictwem Marka Mosia. Utrzymana w klimacie mozartowskim, opracowana przez Tadeusza Karolaka, nadaje intrydze dworski charakter."

O FILMIE :

Sięgając po klasyczny i uwielbiany przez kolejne pokolenia tekst Aleksandra Fredry, reżyser Filip Bajon proponuje widzom dynamiczną opowieść kostiumową, której tematem są niezwykle zabawne podchody małżeńskie czworga młodych bohaterów, zawieszonych w idealistycznych wyobrażeniach na temat relacji damsko-męskich. Pod okiem reżysera Filipa Bajona, oryginalne teksty Fredry, wypowiadane przez popularnych aktorów młodego pokolenia, brzmią zaskakująco świeżo i współcześnie, dowodząc ponadczasowego uniwersalizmu filmu.

"Śluby panieńskie" to największa polska produkcja kostiumowa od czasów "Zemsty" Andrzeja Wajdy oraz "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, która łączy w sobie szacunek do oryginału literackiego z nowoczesną formułą realizacyjną, korzystającą z możliwości technicznych współczesnego kina. Jest to też jednocześnie najdroższa tegoroczna polska produkcja filmowa, której budżet przekroczył 7 milionów złotych. Rozmach scenograficzny, wyszukane kostiumy - starannie wyselekcjonowane i sprowadzone na plan z całej Europy, wysmakowane zdjęcia Witolda Stoka i zapadająca w pamięć muzyka Michała Lorenca - wszystkie te elementy gwarantują niezapomniane przeżycia dla widzów w każdym wieku. Wyjątkową atrakcją będą także dla nich nowe, zaskakujące wcielenia gwiazd polskiego kina. W filmie tym Borys Szyc, Maciej Stuhr i Robert Więckiewicz zaprezentują zupełnie nowe oblicza, skrajnie odmienne od tych, do których zdążyli przyzwyczaić miłośników swoich talentów.


Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun filmu (zawiera fragment z muzyką Michała Lorenca):

Wszystkich zapraszamy gorąco do kin oraz już za kilka dni do sklepów muzycznych!
W imieniu swoim oraz Redakcji portalu "Soundtracks.pl" chciałbym w tym miejscu złożyć podziękowania wszystkim Osobom, które przyczyniły się do wydania płyty z muzyką z tego filmu.

Dziękuję za zainteresowanie tym projektem i pomysłem, za udzielone mi zaufanie i wsparcie oraz za miłą współpracę. Serdeczne podziękowania składam na ręce:

Pana Zbigniewa Domagalskiego - producenta filmu
Pana Leszka Pieszko - kierownika produkcji filmu
Pana Filipa Bajona - reżysera filmu
Pana Witolda Paska - kierownika Agencji Fonograficznej PR S.A.
Pana Tadeusza Kuczyńskiego - autora projektu graficznego albumu


Szczególne podziękowania składam dla Magdaleny Najmoły i Jarosława Stefaniuka (Polskie Radio S.A.) oraz Rafała Paczkowskiego i Przemysława Nowaka.


Michałowi dziękuję za muzykę, inspirację i zaufanie.Adam Krysiński
adam@soundtracks.plbum:

:D

Michał:

No i pękł worek z płytami Lorenca. Oby tak dalej

Koper:

Tylko 33 utwory?? A niektóre aż 37-sekundowe? Skandal!! ;P

tmartens:

Po latach zapaści płyta za płytą - rewelacja ...

Przemysław Marciniak:

Bosko. oby tak dalej:)

Anna:

genialna wiadomosc!!! dziekujemy!!!

Adam Krysiński:

Płytę można już przedpremierowo zamawiać w dużych polskich sklepach internetowych.

Koper:

Link do trajlera macie skaszaniony, towarzyszu Krysiński. :P Filmik wam usunęli z YT. :P

Adam Krysiński:

Dystrybutor coś namieszał. Jak Kino Świat to naprawi, to zwiastun wróci :)

Koper:

Może lepiej nie, bo beznadziejny ten trailer. :)

grzesiucd:

Kolejna płyta w tak krótkim tempie. No nareszcie cos się ruszyło !!!!

Michał:

Fragmenty utworów http://www.amazonka.pl/sluby-panienskie-ost_desorient-aukso-alverno,99901634827.bhtml Ciekawie...nawet bardzo.....oprócz tych koszmarnych elektronicznych przeszkadzajek


Soundtracks.pl

© 2002-2023 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni