Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

MACIEJ ZIELIŃSKI - "PROJEKT DZIECKO": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ!

14 Lipiec 2010, 19:27
Dnia 6 sierpnia w kinach w całej Polsce pojawi się nowa komedia obyczajowa - "Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz". Film jest debiutem reżyserskim Adama Dobrzyckiego - scenarzysty Kołysanki Juliusza Machulskiego i kilku sztuk teatralnych. W rolach głównych zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, Dominikę Ostałowską, Pawła Królikowskiego, Tomasza Karolaka, Michała Koterskiego, Cezarego Kosińskiego i Ewę Ziętek.


3 dni po premierze filmu - dnia 9 sierpnia, pojawi się też w sklepach muzycznych w całej Polsce na płycie CD muzyka z tego filmu, autorstwa MACIEJA ZIELIŃSKIEGO.


Niezmiernie miło jest nam poinformować, że płyta wydana zostanie przez Polskie Radio S.A. - Agencję Fonograficzną.
W wydaniu płyty pomagał portal Soundtracks.pl. Jest to już nasz drugi wspólny projekt w tym roku.

Przez ostatni miesiąc trwały intensywne prace nad przygotowaniem tego wydania. Materiały tekstowe do albumu przygotował Adam Krysiński wraz z Studiem Filmowym ZEBRA - producentem filmu. Na płycie znalazło się 36 minut przepięknej muzyki Macieja Zielińskiego, zebranej w 23 utwory. Do albumu dołączono 16-stronicową książeczkę zawierającą między innymi obszerny wywiad z Maciejem Zielińskim, w którym w formie wspomnień kompozytor opowiada o muzyce i swojej pracy już od czasów dzieciństwa.


Muzyka jest dość oszczędna. "Byłem bardzo zadowolony, że po tych wszystkich elektronicznych i orkiestrowych partyturach, mogłem napisać do tego filmu muzykę bardzo kameralną i intymną" - wspomina kompozytor. Skład instrumentalny to kwartet smyczkowy - Royal String Quartet, oraz między innymi tacy wybitni soliści jak: Marek Napiórkowski (gitara), Krzysztof Herdzin (fortepian) i Wojciech ?Malina? Kowalewski (marimba).


Główny temat muzyczny filmu to tango związane z parą  bohaterów i perypetiami przy poszukiwaniu odpowiedniego ojca dla ich dziecka. Także role charakterystyczne wymagały wyrazistej ilustracji muzycznej i zarówno Marek (Marcin Sztabiński), pogrążony w ciągłej depresji po kolejnym rozstaniu z dziewczyną, jak i Marian (Cezary Kosiński) - lekko psychopatyczny wojskowy mają swoje tematy, wykonywane najczęściej przez gitarę. Wszystkie nagrania odbyły się w Studio Sound And More, a reżyserem dźwięku był Tadeusz Mieczkowski.O czym opowiada film Projekt dziecko? To historia małżeństwa w średnim wieku, któremu do pełnego szczęścia brakuje jedynie dziecka. Aby rozwiązać problem postanawiają skorzystać z metody in vitro. Z tego też powodu para zaczyna poszukiwania idealnego dawcy nasienia wśród grupy najbliższych przyjaciół...

Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun filmu :

Wszystkich zapraszamy gorąco do kin oraz, już za kilka dni, do sklepów muzycznych!

Już niedługo na naszym portalu pojawi się dla naszych Czytelników kilka niespodzianek związanych  z wydaniem muzyki z Projektu dziecko... oraz kolejne, bardzo interesujące niespodzianki!


W imieniu swoim oraz Redakcji portalu Soundtracks.pl chciałbym w tym miejscu złożyć podziękowania wszystkim Osobom, które przyczyniły się do wydania płyty z muzyką z tego filmu.

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie tym projektem i pomysłem, za udzielone zaufanie i wsparcie oraz za miłą współpracę. Szczególne podziękowania składam na ręce:


Pani Magdaleny Najmoły (Polskie Radio S.A. - Agencja Fonograficzna)

Pana Jarosława Stefaniuka (Polskie Radio S.A. - Agencja Fonograficzna)

Pana Huberta Koprowicza (Studio Filmowe ZEBRA)

Pana Jacka Gawłowskiego (JG Master Lab)

Pana Tadeusza Kuczyńskiego (projekt graficzny)

Pana Witolda Paska (Polskie Radio S.A. - Agencja Fonograficzna)


Maćkowi dziękuję za muzykę, inspirację i zaufanie.Adam Krysiński
adam@soundtracks.pl

 


Althazan:

W dzisiejszych czasach każde nowe wydanie polskiej muzyki filmowej to sukces. Gratuluję i oby poszło tak jak z Różyczką! :)

czeslaw:

Gratulacje, podziękowania, czekam na następne płyty, polskich płyt z soundtrackami jest ciągle zbyt mało.

Rochester:

Miejmy nadzieję, że wydanie płyty muzyki filmowej do filmu "Projekt - dziecko" stworzy precedens na polskim rynku fonograficznym. Wszyscy obserwatorzy od wielu już lat czekają na ustanowienie prawa, że premierze filmu towarzyszy wydanie muzyki skomponowanej do niego.

Aneta:

Teraz Polska!!!

Pokemon:

Tia. Zieliński to niezły wyrobnik, pisze sympatyczną muzyką, ale to że wydadzą jego score, to żadna rewelacja (sporo jego muzyki jest wydawana). A sam trailer wygląda i brzmi... KOSZMARNIE. Co za żal, żenujące to jest. I co trzeba mieć we łbie żeby zatrudniać Koterskiego?

Pokemon:

Sporo jego muzyki jest WYDAWANEJ of coz. Chyba;).

jojok21:

Muzyka muzyką, ale sam zwiastun wygląda wręcz amatorsko, film też nie zapowiada się dobrze. Czy naprawdę polskie kino potrzebuje takich filmów?

grzesiucd:

Czekam na muzykę Zielińskiego. Gośc jest już na rodzimym rynku mocnym punktem

Adam Krysiński:

Płytę można już przedpremierowo zamawiać m.in. w sklepach Merlin.pl i Stereo.pl w cenie ~ 27 zł.

Adam Krysiński:

Klipy do wszystkich utworów: http://www.amazonka.pl/projekt-dziecko-czyli-ojciec-potrzebny-od-zaraz-ost,99901593574.bhtml


Soundtracks.pl

© 2002-2023 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni