Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

MICHAŁ LORENC - "RÓŻYCZKA": NA 5 MINUT PRZED PREMIERĽ!

09 Marzec 2010, 21:56Wczoraj, w Dzień Kobiet, w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach, odbyła się uroczysta premiera długo oczekiwanego, głośnego filmu Jana Kidawy-Błońskiego - RÓŻYCZKA. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło kompozytora muzyki do filmu - Michała Lorenca. Pojawiły się też takie znane osobistości mediów, kultury i władz jak: Adam Michnik, Prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz, Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Piotr Adamczyk, Maria Seweryn, Małgorzata Buczkowska, Jacek Braciak, Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz Radosław Piwowarski i przedstawiciele Rządu RP. Na premierze pojawili się także odtwórcy głównych ról w filmie - Andrzej Seweryn (Adam Warczewski - pisarz), Magdalena Boczarska (Kamila Sakowicz - "Różyczka"), Robert Więckiewicz (Roman Rożek - oficer SB), oraz reżyser Jan Kidawa-Błoński i inni.


Film na ekranach polskich kin zadebiutuje już w ten piątek, - 12 marca, a w ciągu kolejnych, najbliższych dni, pojawi się też w sklepach muzycznych w całej Polsce na płycie CD muzyka z tego filmu, autorstwa Michała Lorenca.


Niezmiernie miło jest nam poinformować, że płyta wydana zostanie przez
Polskie Radio S.A. - Radiową Agencję Fonograficzną. W wydaniu płyty pomagał portal Soundtracks.pl.


PŁYTA POJAWI SIĘ W SKLEPACH W PIĽTEK - 19 MARCA
.


Przez ostatnie dwa tygodnie trwały bardzo intensywne prace nad przygotowaniem tego wydania. Materiały tekstowe do albumu przygotował Adam Krysiński wraz z firmą Monolith Films - dystrybutorem filmu. Na płycie znalazło się 45 minut przepięknej muzyki Michała Lorenca, zebranej w 27 utworów. Do albumu dołączono 16-stronicową książeczkę.

Muzykę wykonują wybitni polscy soliści: Henryk Miśkiewicz (saksofony i klarnet), Marcin Pospieszalski (kontrabas jazzowy), Jan Smoczyński (fortepian), Anna Sikorzak-Olek (harfa), Sebastian Frankiewicz (perkusja jazzowa), Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz (czelesta), Tomasz Kiniorski (flety), Robert Siwak (instrumenty perkusyjne) i Bogdan Kupisiewicz (gitara).O czym opowiada film Różyczka? Polska - lata 60. Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (dramatyczna i wybitna, trzeba podkreślić wybitna, rola Magdaleny Boczarskiej). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną ?dziewczynę znikąd?. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.

Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun filmu :

Wszystkich zapraszamy gorąco do kin oraz, już za kilka dni, do sklepów muzycznych!

Już niedługo na naszym portalu pojawi się dla naszych Czytelników kilka niespodzianek związanych  z wydaniem muzyki z Różyczki... oraz inne prezenty.W imieniu swoim oraz Redakcji portalu Soundtracks.pl chciałbym w tym miejscu złożyć podziękowania wszystkim Osobom, które przyczyniły się do wydania płyty z muzyką z tego filmu.

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie tym projektem, za udzielone zaufanie i wsparcie oraz za miłą współpracę. Szczególne podziękowania składam na ręce:


Pani Magdaleny Najmoły - z Redakcji Radiowej Agencji Fonograficznej

Pana Wojciecha Kwapisza - Kierownika Radiowej Agencji Fonograficznej

Pana Arkadiusza Sokoła - Dyrektora Zarządzającego Monolith Films

Pani Joanny Hanusiak - Dyrektora Działu Promocji i Reklamy Monolith Films

Pani Agnieszki Będkowskiej - Kierownika Działu Produkcji Filmowej WFDiF

Pana Tadeusza Kuczyńskiego - autora projektu graficznego wydania

Pana Jana Kidawy-Błońskiego - reżysera filmu


Michałowi dziękuję za muzykę, inspirację i zaufanie.


Adam Krysiński
adam@soundtracks.pl


Althazan:

No nareszcie! Już myślałem, że w naszym kraju nic się nie da wydać... Wielkie gratulacje i stukrotne podziękowania!!! Szkoda, że nie ma pre-orderów... ;)

tmartens:

Piękna muzyka, piękna szata graficzna płyty. Wielkie dzięki Adam - może wreszcie przetarty został szlak do wydawania wartych uwagi polskich scoreów. Rewelacja !

grzesiucd:

Bałem się, że kolejna kompozycja Lorenca pójdzie gdzieś na półki i nie będzie wydana. A tu taka niespodzianka. Jak tylko pojawi się w sklepie kupuję od razu!!!

T-P:

To jest dopiero NEWS!!! Oby jak najwięcej takich informacji i wydań polskiej muzyki filmowej. Również mam nadzieję że to dopiero początek i za niedługi czas będą wydane coraz to nowe i nowe tytuły. DZIĘKI :-)

Adam Krysiński:

Tutaj można zaapelować do wszystkich ludzi, którym zależy, żeby ta polska muzyka filmowa się u nas rozwijała. To nie jest Hollywood, gdzie soundtracki wydaje się jak leci w dużych nakładach, jako gadżecik do promocji filmu. W naszym kraju jest trochę inaczej, także SPRZEDAŻ tej muzyki na płycie, realna jej SPRZEDAŻ, a nie rozchodzenie się mp3 po internecie, jest ważnym sygnałem dla naszych producentów i wydawców, że warto jednak coś takiego robić i że warto w tę muzykę jednak inwestować. To jest bardzo istotne, wbrew pozorom nie z powodu zarobku, ale głównie z powodu dalszego zainteresowania producentów wydawaniem polskiej muzyki filmowej, większego inwestowania w nią i w jej produkcję. Chodzi tutaj też o to, żeby, na przykład, dany kompozytor przy następnej swojej produkcji miał możliwość stworzenia i nagrania muzyki, przykładowo, z 2 razy większą orkiestrą niż w poprzednim projekcie. Na tym polega taki mój apel do ludzi. Jeśli ludzie chcą mieć możliwość słuchania takiej rodzimej muzyki na płycie u nas w kraju, jeśli słuchacze i chętni słuchania tej polskiej muzyki filmowej, chcą stworzyć możliwość, by taka muzyka się w Polsce tworzyła i była wydawana, powinniśmy nad tym aspektem się zastanowić, bo to jest bardzo ważne.

Deckard1:

Przepiękna muzyka,wspaniały klimat.Fajna edycja płyty.Tak trzymać!!!!!!!

Michał:

Wielkie dzięki....super wiadomość...

Piotr Hummel:

Rewelacyjna wiadomość!!!

artur1223:

Mam nadzieję, że płyta odniesie sukces i wydawcy przypomną sobie o wcześniejszych dokonaniach kompozytora. Re-edycja KROLLA i 300 MIL DO NIEBA to byłoby fantastyczne wydarzenie.

joshua:

Fantastyczna wiadomość!!! Na film wybieram się na 100 %, a później do sklepu po CD ;) Podziękowania mojemu imiennikowi (Adamowi) za poświęcony czas i serce bo dzięki temu będziemy mieli okazję zapoznać się z ową płytą p. Michała. Też mam nadzieję, że jest to "przetarcie drogi" w wydawaniu przyszłych kompozycji. Tak trzymać! Pozdrawiam!

niebieskiesubaru:

Robi wrażenie...

czeslaw:

Gratulacje ,może wreszcie dojdzie do wznowienia wcześniejszych dokonań Mistrza

wurger:

Wspaniała wiadomość:) Nareszcie ktoś poznał piękno muzyki pana Michała i zdecydował się wydać ten album.Oby takich informacji było więcej:)

Dzadza:

genialnie!!!! ja juz chce ta plyte!!!! dzieki wielkie dla radia i dla was !!!!

ultimate:

Świetna wiadomość :) Gratuluję Panie Adamie przedsięwzięcia. Oby otworzyło ono furtkę do kolejnych :) Nie mogę się już doczekać i filmu i płyty z muzyką. Orientuje się ktoś czy są już może jakieś informacje dotyczące ceny tego krążka? Dużo wydatków w tym miesiącu i trzeba by jakoś rozsądnie zagospodarować finanse żeby w dniu premiery zakupić chociaż znając soundtracks.pl pewnie doczekamy się jakiegoś konkursu z nagrodami mam rację? hehe :)

AgnieszkaN01:

Ciekawie zapowiadająca się płyta.Muzyka p.M.Lorenca potrafi sprawić,że zatapiam się we własne myśli i z lubością pozostaję w ich towarzystwie. Brawo,dobra robota p.Adamie!!! Mam taką cichą nadzieję,że ludzie w końcu otworzą się na piękno muzyki filmowej.

Redaktor_MK:

Mój mistrz powraca. Ale nie chciałbym reedycji jego wcześniejszych dokonań, bo zdobywanie tych, tak rzadkich i trudno dostępnych za przyzwoitą cenę płyt sprawia mi niesamowitą przyjemność. Oby wydawali nowości, bo polscy kompozytorzy piszą naprawdę dobrą muzykę filmową, a Lorenc to już klasa sama w sobie. GRATULACJE!

Adam Krysiński:

Podziękowania należą się wydawcy, nie mnie :) Co do ceny płyty, to zakładam, że oscylować ona będzie w okolicach 29-35 zł. Tyle kosztują polskie płyty. Tyle też kosztuje soundtrack z "Rewersu", wydany wcześniej również przez Polskie Radio. Wierzę, że w przypadku "Różyczki", będzie to podobnie.

Carolla:

Super, już się nie mogę doczekać :-))))))))))))))

Megi:

Jak zawsze jestescie w centrum najwazniejszych wydarzeń! Ilez to muzyki dzieki Wam wyszlo!! Byłam wczoraj na filmie - wspaniały dramat... Jak zawsze fantastyczna muzyka Lorenca... Szukam po sklepach, kiedy będzie płyta????????

Ktuś:

płyta od 19 marca. Tracklista liczy aż 27 utworów!!!

Adam Krysiński:

Zgadza się. Cena płyty to 30 zł (plus/minus - w zależności od sklepu)

Adam Krysiński:

KLIPY : http://www.polskieradio.pl/raf/rozrywka/record.aspx?id=145812

Miki:

Super muzyka, lecz czy ktoś może mi napisać, czy na płycie z muzyką filmową- tu Różyczka -są wyraźne przerwy między utworami, czy też "leci ciągiem".

Adam Krysiński:

Każdy utwór jest oddzielnym utworem, więc to normalne, że przerwy są - jak na 99,9% płyt na świecie :) Kończy się jeden.. 2, 3 sekundy ciszy i zaczyna się drugi.

derek:

wyjazd z Polski ilustruje ostatnie dramatyczne wydarzenia

sky 2010:

Wielkie dzięki, wspaniała muzyka


Soundtracks.pl

© 2002-2024 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni